Aplikacja mObywatel z nową sekcją z informacjami na temat koronawirusa

Łukasz Bernaczyk   11 marca 2020

Ministerstwo Cyfryzacji zaktualizowało właśnie aplikację mObywatel, dodając nową sekcję z najnowszymi, oficjalnymi informacjami na temat koronawirusa oraz zaleceniami, jakie środki ostrożności podjąć i jak postępować w razie podejrzenia zakażenia COVID-19.

berrolia

Koronawirus: informacje i zalecenia w aplikacja mObywatel

Nowa sekcja, która po aktualizacji aplikacji pojawiła się automatycznie na drugiej pozycji od góry, nazwana jest „Koronawirus: informacje i zalecenia”.

Po przejściu do sekcji o koronawirusie użytkownik zobaczy duży numer infolinii, pod którym można zasięgnąć najświeższych informacji oraz zadać pytania dotyczące SARS-Cov-2 oraz COVID-19.

Poniżej infografiki dotyczącej infolinii znajdziemy jeszcze link do rządowej strony www.gov.pl/koronawirus oraz krótką, lecz treściwą informację na temat tego, co znajdziemy przechodząc na podaną stronę internetową:

Znajdziesz tutaj aktualne, oficjalne i wiarygodne informacje na temat nowego koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-10 oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich.

Strona zawiera 5 głównych sekcji:

  • Wykaz zarażeń koronawirusem – z aktualnymi danymi, dotyczącymi ilości osob zarażonych w poszczególnych województwach naszego Kraju.
  • Ochrona przed koronawirusem – z podstawowymi informacjami o tym, czym jest koronawirus, jak się przed nim chronić oraz co zrobić w przypadku, jeśli podejrzewamy obecność koronawirusa u siebie lub swoich bliskich.
  • Informacje dla podróżujących – sekcja przekierowuje użytkownika na strony odpowiednik jednostek rządowych, posiadających najnowsze informacje na temat występowania wirusa w poszczególnych krajach.
  • Szpitale zakaźne w Polsce – tu znajdziemy mapkę Polski z podziałem na województwa, a po wybraniu konkretnego województwa dane teleadresowe wszystkich szpitali zakaźnych, które mogą nam pomóc w przypadku podejrzenia zarażenia koronawirusem.
  • Kontakt – znajdziemy tu numer kontaktowy do NFZ

Aplikacja mObywatel na iOS jest dostępna tutaj.

Przypominamy, że aby móc korzystać z mTożsamości należy najpierw założyć Profil Zaufany. Najprościej wejść na www.pz.gov.pl i potwierdzić go z pomocą jednego z 10 banków (przez bankowość elektroniczną) lub w jednym z 1500 punktów stacjonarnych.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: