Nowe MacBooki Air i Pro z klawiaturą nożycową w sprzedaży jeszcze przed wakacjami

Tomek Czech   12 marca 2020

Świetne informacje dla osób, które zamierzają niedługo kupić nowego MacBooka Air lub MacBooka Pro – jeszcze przed wakacjami Apple ma wprowadzić do sprzedaży odświeżone modele tych laptopów wyposażone w klawiaturę nożycową, która zastąpi awaryjną klawiaturę z mechanizmem motylkowym. Informacje te pochodzą od analityka Ming-Chi Kuo, który jest bardzo wiarygodnym źródłem wiadomości na temat planów Apple.

berrolia

Nowy MacBook Pro i MacBook Air (2020)

Kuo nie podaje żadnych dodatkowych informacji na temat nowych modeli MacBooków. Możemy się spodziewać, że oprócz nowej klawiatury, komputery zostaną wyposażone w nieco lepsze procesory czy bardziej wydają grafikę.

Kilka dni temu analityk donosił, że jeszcze w tym roku Apple wprowadzi na rynek 14-calowego MacBooka Pro z ekranem mini-LED. Nie podał dokładnej daty, ale z jego raportu wynikało, że stanie się to raczej dopiero pod koniec roku. Dlatego nie wiadomo, czy nowy MacBook Pro, który ma pojawić się wiosną, będzie dalej posiadał ekran 13-calowy, czy już ten model zostanie wyposażony w ekran 14″, a jesienią na rynek trafi kolejny model, tym razem z ekranem mini-LED.

Nie wiadomo też, czy wiosną do sprzedaży trafi również odświeżony model 16-calowego MacBooka Pro, który już posiada klawiaturę z mechanizmem nożycowym.

Apple często prezentowało nowe sprzęty, w tym MacBooki, na czerwcowej konferencji WWDC. Jako że w tym roku WWDC najprawdopodobniej zostanie odwołana z powodu pandemii koronawirusa i nie będzie też marcowej konferencji, trudno przewidzieć datę premiery odświeżonych MacBooków Pro i Air. Możemy się spodziewać, że Apple ogłosi wprowadzenie na rynek nowych komputerów za pomocą informacji prasowej w okresie pomiędzy końcem marca a połową czerwca.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: