Nowy MacBook Air (2020) z procesorem i5 jest o 76% szybszy od poprzednich modeli z 2018 i 2019 roku

Łukasz Bernaczyk   24 marca 2020

Jason Snell z sixcolors.com otrzymał do testów nowego MacBooka Air (2020) z czterordzeniowym procesorem Intel Core i5. Dziennikarz długo się nie zastanawiał i uruchomił testy wydajnościowe nowego laptopa od Apple. Okazuje się, że w porównaniu do poprzednich modeli różnica jest kolosalna.

berrolia

MacBook Air (2020) – test szybkości Geekbench 5

Snell przetestował nowego MacBooka Air przy użyciu popularnego oprogramowania do testów wydajnościowych – Geekbench 5.

Użyty do testów Air to model z czterordzeniowym procesorem Intel i5, 10 generacji i taktowaniem 1,1 GHz. Test został wykonany kilkukrotnie, a następnie wyniki zostały uśrednione.

Nowy MacBook Air (2020) uzyskał:

  • w teście „single-core”: 1047 punktów;
  • w teście „multi-core”: 2658 punktów.

Wnioski

Jak widać, nie zawsze niższa częstotliwość taktowanie procesora oznacza gorszą wydajność, szczególnie kiedy mamy do czynienia z różnymi generacjami procesorów.

Nowy MacBook Air z procesorem i5, o taktowaniu 1,1 GHz (4 rdzenie, 10. generacja) w teście muli-core okazał się do 76% szybszy niż MacBook Air z 2018 roku z procesorem Intel i5, z zegarem 1,6 GHz, ale dwurdzeniowym i starszej, 8. generacji.

W podstawowej konfiguracji nowy MacBook Air (2020) sprzedawany jest z dwurdzeniowym procesorem Intel Core i3 1,1 GHz. Opcjonalnie dostępne są również modele z czterordzeniowymi chipami Intel Core i5 1,1 GHz oraz Intel Core i7 1,2 GHz.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: