Apple uruchomiło specjalną aplikację i stronę internetową poświęconą COVID-19

Łukasz Bernaczyk   30 marca 2020

W App Store pojawiła się niedawno nowa aplikacja od Apple, która została stworzona wspólnie z amerykańską rządową agencją CDC. Celem aplikacji jest pomoc użytkownikom w uniknięciu zakażenia koronawirusem oraz informowanie ich o bieżącym rozwoju sytuacji w USA i na świecie. Jako że aplikacja dostępna jest jedynie w amerykańskim App Store, dobra wiadomość jest taka, że apka jest też dostępna dla wszystkich w wersji webowej.

berrolia

Apple COVID-19

Sytuacja dotycząca pandemii wirusa SARS-CoV-2 i wywoływanej przez niego choroby COVID-19 jest bardzo poważna na całym świecie. W ostatnich dniach to Stany Zjednoczone stały się krajem z największą liczbą zakażonych osób, a ich przyrost wynosi obecnie od kilku do nawet kilkunastu tysięcy nowych przypadków dziennie.

Aby pomóc w walce z koronawirusem Apple stworzyło specjalną aplikację o nazwie Apple COVID-19 oraz jej odpowiednik w postaci strony internetowej, która posiada taką samą funkcjonalność i w przeciwieństwie do apki jest dostępna dla wszystkich (a nie tylko dla posiadaczy urządzeń Apple).

Zarówno na stronie, jak i w aplikacji możemy zasięgnąć najświeższych informacji o bieżącej sytuacji pandemii COVID-19 w USA i na całym globie. Istnieje również możliwość przeprowadzenia krótkiego testu w postaci odpowiedzi na szereg pytań, który ostatecznie postawi wstępną diagnozę dotyczącą tego, czy powinniśmy skontaktować się z lekarzem, czy wskazany byłby już test na obecność koronawirusa, itp.

Znajdziemy tam też szereg poradników dotyczących między innymi samoizolacji, prawidłowego mycia rąk czy sposobów postępowania w przypadku wystąpienia jakiejkolwiek infekcji.

Niestety aplikacja nie jest dostępna w polskim App Store. Ale osoby anglojęzyczne bez problemu mogą skorzystać ze strony internetowej Apple o COVID-19.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: