Raport: nowy Apple Watch będzie wyposażony w Touch ID

Łukasz Bernaczyk   30 marca 2020

Według najnowszych doniesień, Apple pracuje nad skanerem linii papilarnych dla swojego smart zegarka. Równolegle rozwijane są dwa alternatywne rozwiązania umieszczenia Touch iD w Apple Watchu. Kolejną nową informacją jest domniemany brak wsparcia watchOS 7 dla Apple Watch 1. i 2. generacji.

berrolia

Apple Watch z Touch ID

Informację o tym, że Apple intensywnie pracuje nad umieszczeniem Touch ID w Apple Watchu podały równocześnie portale iUpdate i The Verifier.

W tym samym czasie testowane są dwa różne rozwiązania: pierwsze z nich zakłada umieszczenie Touch iD w cyfrowej koronie, natomiast drugie (ciekawsze) pod ekranem Apple Watcha.

Nie wiadomo, czy Touch ID ma trafić już do tegorocznej edycji Apple Watch Series 6 (moim zdaniem jest to mało prawdopodobnie), czy też będziemy musieli poczekać do przyszłego roku lub jeszcze dłużej.

watchOS 7 nie dla Apple Watch serii 1 i 2

We wspomnianym raporcie czytamy również, że pierwsza i druga generacja Apple Watcha nie otrzyma wsparcia dla tegorocznego systemu operacyjnego watchOS 7. Oba te modele są już dość leciwe (AW 2 miał premierę w 2016 roku) i zainstalowany w nich procesor dual-core nie będzie w stanie obsłużyć watchOS 7.

Inne, nowe funkcje Apple Watch Series 6 i watchOS 7

W tegorocznej generacji zegarków Apple Wach spodziewamy się kilku innych nowości, w tym pomiaru saturacji tlenowej oraz zupełnie nowej funkcjonalności śledzenia jakości snu użytkowniku.

O ile pomiar saturacji zostanie wprowadzony softawre’owo i najprawdopodobniej trafi też na starsze generacje Apple Watchy, o tyle śledzenie i analiza snu ma być realizowane sprzętowo, a co za tym idzie będzie ograniczone do działania tylko na Apple Watch Series 6.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: