Nowe funkcje dla Apple Watch Series 6 i watchOS 7 – tachymetr, udostępnianie tarcz, tryb szkolny, kontrola rodzicielska

Łukasz Bernaczyk   16 marca 2020

Trwa wysyp informacji znalezionych w kodzie iOS 14, do którego dostęp uzyskali dziennikarze 9to5Mac. Ty razem dotyczą one Apple Watch Series 6 oraz systemu watchOS 7, których premiery spodziewamy się jesienią tego roku.

berrolia

Nowości w Apple Watch 6 i watchOS 7

Według 9to5mac, tegoroczna, szósta już generacja Apple Watcha oraz system watchOS 7 wniosą wiele ciekawych nowości do funkcjonalności zegarka od Apple.

watchOS 7: większe możliwości edycji i udostępnianie tarcz

Pierwszą nowością ma myć zwiększona możliwość edycji tarcz Apple Watcha i powiązana z tym opcja udostępniania własnych tarcz innym użytkownikom.

Własną tarczę Apple Watcha będzie można przesłać przez iMessage, maila, AirDropem lub dowolną inną formą komunikacji bezprzewodowej, następnie podejrzeć np. w aplikacji Pliki, a dopiero ostatecznie wgrać do własnego Apple Watcha.

watchOS 7: tarcze ze zdjęcia z udostępnionych albumów

Tu chyba zbyt wiele wyjaśniać nie trzeba. Tak jak obecnie możemy stworzyć tarczę dla Apple Watcha z tłem z naszego zdjęcia (lub grupy zmieniających się zdjęć), tak samo w watchOS 7 będzie możliwość stworzenia tła tarczy zegarka ze zdjęć pochodzących z albumów udostępnionych przez inne osoby (za pomocą aplikacji Zdjęcia).

watchOS 7: tarcze Infograf Pro z tachymetrem

Jedna z popularniejszych tarcz watchOS 6 – infograf, otrzyma wersję Pro, w której dodatkową opcją ma być tachymetr znany z klasycznych zegarków, który pozwala na prosty i szybki pomiar odległości i prędkości.

watchOS 7: tryb rodzica, kontrola rodzicielska i tryb szkolny

Wygląda na to, że wraz z Apple Watch Series 6 i watchOS 7 Apple zamierza udostępnić całkowicie nową funkcjonalność pozwalającą na jednoczesne używanie dwóch Apple Watchy sparowanych z jednym iPhonem (obecnie można sparować dwa Watche z jednym iPhonem, ale tylko jeden z nich może być w danym momencie w użyciu).

Nowa funkcja ma między innymi pozwolić na parowanie zegarka dziecka z naszym iPhonem. Zegarki dodane jako „dla dziecka” będą miały ograniczone funkcjonalności, które włączać i wyłączać będzie mogła osoba zdefiniowana jako rodzic.

Powiązana jest z tym kolejna nowa funkcja, czyli tryb szkolny, w który rodzic będzie mógł zdefiniować aplikacje i funkcjonalności dostępne dla dziecka w czasie, gdy przebywa w szkole. Będzie to determinowane na podstawie lokalizacji i czasu.

watchOS 7: śledzenie jakości snu

Zapowiadana już od jakiegoś czasu funkcjonalność śledzenia jakości snu przez Apple Watcha będzie pozwalała użytkownik sprawdzić długość oraz inne parametry snu.

Wszystkie dane dotyczące snu będą przesyłane do aplikacji Zdrowie, gdzie w formie raportów, wykresów i zestawień będziemy mogli je przeanalizować.

Inne nowości odnalezione w kodzie iOS 14:

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: