Raport: Apple pracuje nad specjalną wersją smart-okularów “Steve Jobs Edition”

Łukasz Bernaczyk   22 maja 2020

Znany leaker Jon Prosser twierdzi, że okulary „Apple Glass”, o których informował kilka dni temu, pojawią się również w specjalnej edycji, będącej swojego rodzaju hołdem dla Steve’a Jobsa. Okulary mają wyglądać podobnie do tych, które na co dzień nosił był szef Apple.

berrolia

Apple Glass

W ostatnich miesiącach Prosser ujawnił sporo informacji na temat nowych produktów Apple, które później znajdowały potwierdzenie w rzeczywistości.

Na początku tego tygodnia leaker ujawnił sporo nowych danych na temat okularów AR od Apple, w tym ich nazwę („Apple Glass”), cenę (około 2 700 zł), datę potencjalnej premiery (2021 rok) oraz masę innych szczegółów.

Apple Glass – “Steve Jobs Heritage Edition”

Teraz leaker twierdzi, że Apple pracuje na specjalną wersją swoich okularów AR, która ma być hołdem na cześć Steve’a Jobsa, który znany był między innymi ze swoich charakterystycznych bezramkowych, okrągłych okularów.

Firma z Cupertino wypuszczała już w przeszłości produkty w limitowanych wersjach. Taką specjalną serię miał pierwszy Apple Watch, który był dostępny również jako złoty „Apple Watch Edition”.

Same okulary rozszerzonej rzeczywistości, które mają się nazywać „Apple Glass”, trafią według Prossera do sprzedaży w kilku wariantach stylowych, w tym w limitowanej opcji „Steve Jobs Heritage Edition”, które będą wyglądały jak charakterystyczne okrągłe okulary noszone przez Jobsa.

„Wszystkie ostatnie historie na temat okularów AR od Apple są totalną fikcją”

Jednak znany dziennikarz technologiczny – Mark Gurman z Bloomberga twierdzi, że wszystkie rewelacje podawane ostatnio przez Prossera na temat „Apple Glass” są kompletną fikcją.

Gurman napisał na Twitterze, że całe zamieszanie wynika z tego, że Apple pracuje obecnie nad dwoma typami okularów, a informacje Prossera są mieszanką informacji na temat tych dwóch urządzeń.

Jedne to w rzeczywistości google VR, podobne chociażby do Google Oculus i te “okulary” mielibyśmy zobaczyć już w przyszłym roku. Drugie to z kolei okulary stricto AR, których według Gurmana raczej nie zobaczymy przed końcem 2022 lub początkiem 2023 roku.

Kto będzie miał ostatecznie rację przekonamy się dopiero po faktycznej premierze „Apple Glass”. W ostatnich miesiącach Prosser udowodnił, że ma bardzo dobre źródła informacji. Ale również Mark Gurman słynie z dostępu do wiarygodnych informatorów pracujących w Apple.

Jedno jest pewne – już niedługo zobaczymy kolejny nowy produkt od Apple, który może zupełnie zrewolucjonizować technologiczny świat.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: