iPhone 12 – wyciekają zdjęcia odlewów wszystkich czterech nowych modeli

Tomek Czech   15 czerwca 2020

W sieci pojawiły się zdjęcia metalowych odlewów czterech modeli iPhone’a 12. Potwierdzają one większość doniesień na temat nowych flagowców z Cupertino, w tym to najważniejsze – że wszystkie modele, również dwie tańsze wersje, będą miały nowy dizajn.

berrolia

iPhone 12 (2020)

Zdjęcia opublikował na Twitterze użytkownik @Jin_Store. Odlewy pochodzą najprawdopodobniej od jednego z producentów akcesoriów, który na podstawie informacji pozyskanych bezpośrednio z chińskich fabryk Apple przygotowuje się do produkcji etui do iPhone’a 12.

Na zdjęciach widzimy odlewy nowego iPhone’a w trzech rozmiarach: 5,4 cala, 6,1 cala i 6,7 cala. Trzeba pamiętać, że w tym roku dwa nowe modele mają posiadać ekran o przekątnej 6,1 cala: tańszy model, następca iPhone’a 11 oraz mniejszy z nowych iPhone’ów w wersji Pro, następca iPhone’a 11 Pro.

Ze zdjęć wynika, że wszystkie cztery modele będą posiadały nowy dizajn wzorowany na iPhonie 4/5/SE czy nowych iPadach Pro: płaskie boczne ramki, ekran bez zaokrąglonych krawędzi. Tego samego dowiedzieliśmy się niedawno z wideo pokazującego atrapy wszystkich wersji iPhone’a 12. Wcześniej nie było jasne, czy nowe wzornictwo będzie dotyczyć wszystkich czterech nowych modeli, czyli tylko dwóch droższych wersji Pro.

Odlewy posiadają wycięcie w ekranie, który wydaje się być rozmiaru notcha w obecnych modelach. Wiele wcześniejszych doniesień wskazywało, że w tym roku Apple może zastosować mniejszego notcha. Być może więc jego rozmiar pozostanie bez zmian, a być może jednak się zmniejszy, ale tworzący odlewy producent etui nie zwrócili uwagi na ten szczegół, bo nie ma on znaczenia dla rozmiaru i kształtu case’a.

Zdjęcie ułożonych obok siebie odlewów we wszystkich trzech rozmiarach dobrze obrazuje różnicę wielkości pomiędzy poszczególnymi modelami.

Premiera iPhone’a 12 spodziewana jest jesienią (we wrześniu lub październiku).

Maty i powerbanki solarne Xtorm - nieograniczona energia w podróży!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: