iPhone 12 – wyciekają zdjęcia odlewów wszystkich czterech nowych modeli

Tomek Czech   15 czerwca 2020

W sieci pojawiły się zdjęcia metalowych odlewów czterech modeli iPhone’a 12. Potwierdzają one większość doniesień na temat nowych flagowców z Cupertino, w tym to najważniejsze – że wszystkie modele, również dwie tańsze wersje, będą miały nowy dizajn.

berrolia

iPhone 12 (2020)

Zdjęcia opublikował na Twitterze użytkownik @Jin_Store. Odlewy pochodzą najprawdopodobniej od jednego z producentów akcesoriów, który na podstawie informacji pozyskanych bezpośrednio z chińskich fabryk Apple przygotowuje się do produkcji etui do iPhone’a 12.

Na zdjęciach widzimy odlewy nowego iPhone’a w trzech rozmiarach: 5,4 cala, 6,1 cala i 6,7 cala. Trzeba pamiętać, że w tym roku dwa nowe modele mają posiadać ekran o przekątnej 6,1 cala: tańszy model, następca iPhone’a 11 oraz mniejszy z nowych iPhone’ów w wersji Pro, następca iPhone’a 11 Pro.

Ze zdjęć wynika, że wszystkie cztery modele będą posiadały nowy dizajn wzorowany na iPhonie 4/5/SE czy nowych iPadach Pro: płaskie boczne ramki, ekran bez zaokrąglonych krawędzi. Tego samego dowiedzieliśmy się niedawno z wideo pokazującego atrapy wszystkich wersji iPhone’a 12. Wcześniej nie było jasne, czy nowe wzornictwo będzie dotyczyć wszystkich czterech nowych modeli, czyli tylko dwóch droższych wersji Pro.

Odlewy posiadają wycięcie w ekranie, który wydaje się być rozmiaru notcha w obecnych modelach. Wiele wcześniejszych doniesień wskazywało, że w tym roku Apple może zastosować mniejszego notcha. Być może więc jego rozmiar pozostanie bez zmian, a być może jednak się zmniejszy, ale tworzący odlewy producent etui nie zwrócili uwagi na ten szczegół, bo nie ma on znaczenia dla rozmiaru i kształtu case’a.

Zdjęcie ułożonych obok siebie odlewów we wszystkich trzech rozmiarach dobrze obrazuje różnicę wielkości pomiędzy poszczególnymi modelami.

Premiera iPhone’a 12 spodziewana jest jesienią (we wrześniu lub październiku).

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: