Zobacz nowy kabel Lightning, który ma znaleźć się w pudełku z iPhonem 12

Łukasz Bernaczyk   24 lipca 2020

Znany leaker L0vetodream opublikował zdjęcia zupełnie nowego przewodu USB-C – Lightning o plecionej konstrukcji, która z pewnością sprawi, że kabel będzie bardzie trwały od sprzedawanego dotychczas przez Apple przewodu z gumową osłoną. Bardzo prawdopodobne, że właśnie ten nowy przewód znajdziemy w pudełku z iPhonem 12.

berrolia

iPhone 12 i nowy, pleciony przewód Lightning

O tym, że Apple opracowało i wyprodukowało nowy kabel Lightning z oplotem zamiast dotychczasowej gumy pisaliśmy już kila dni temu.

Wczoraj leaker L0vetodream wrzucił na Twittera zdjęcia tego przewodu. Co prawda dość szybko usunął post z Twittera, jednak, jak już zapewne wiecie – „w internecie nic nie ginie”.

Według redaktorów strony ChargerLab, w których ręce ten przewód wpadł już wcześniej, jest on o 5 centymetrów dłuższy od standardowego kabla Lightning dołączanego do tej pory do iPhone’ów i jest od niego nieco grubszy, właśnie za sprawą plecionej konstrukcji.

Zdaniem ChargerLab, styki na końcówce Lightning wykonane są ze stopu rutenu, który charakteryzuje się wysoką twardość, wytrzymałość i odporność na korozję.

Trwają spekulacje, czy przewód Lightning w oplocie trafi do pudełek wszystkich iPhone’ów z linii 12, czy może tylko do modeli „high-end” z serii Pro.

Inną możliwością jest to, że przewód w oplocie będzie sprzedawany osobno, wraz nową, 20-watowa ładowarka. Osobiście uważam jednak, że znajdziemy go w pudełkach wszystkich modeli iPhone’a 12.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: