Nowy iMac (2020) z procesorami Intela 10. generacji tuż za rogiem – raport

Łukasz Bernaczyk   28 lipca 2020

W weekend pojawiły się doniesienia o tym, że już w tym tygodniu możemy spodziewać się premiery odświeżonych iMaców (2020) z procesorami Intela 10. generacji. Wczoraj na Twitterze temat ten postanowił wyjaśnić jeden z najbardziej znanych leakerów w ostatnim czasie – Jon Prosser, który w krótkie wiadomości wskazał sierpień jak okres, w którym należy spodziewać się nowego modelu iMaca.

Odświeżony iMac (2020) już wkrótce

O tym, że Apple zamierza w najbliższym czasie wprowadzić na rynek odświeżoną wersję iMaca mówi się już od dłuższego czasu. Wydłużone czasy dostawy iMaców w internetowym sklepie Apple zdają się potwierdzać tę teorię.

Analityk Ming-Chi Kuo już w czerwcu informował w swoim raporcie, że firma z Cupertino zamierza odświeżyć iMaca i wyposażyć go w najnowsze procesory Intela 10. generacji, wskazując przy tym trzeci kwartał tego roku, jako prawdopodobny przedział czasowy, w którym urządzenia te miałyby trafić do sprzedaży.

W weekend pojawiła się informacja, że premiera nowego iMaca może się odbyć już w tym tygodniu. Sprawę postanowił wyjaśnić wiarygodny leaker Jon Prosser, który na Twitterze napisał, że Apple pokaże swój nowy komputer nieco później, bo już w sierpniu. Dodał, że nie będzie on miał innego dizajnu niż poprzednie modele.

Wpis Prossera pokrywa się z wcześniejszymi zapowiedziami Kuo i to właśnie w sierpniu upatrywałbym odświeżonego iMaca.

Z dużym prawdopodobieństwem będzie to ostatni iMac z procesorem Intela (najnowszej 10. generacji). W kolejnych odsłonach ten komputer ma być już wyposażony w Apple Silicon.

Nowy iMac ma być dostępny wyłącznie z dyskami SSD, co sprawia, że opracowany przez Apple Fusion Drive odchodzi powoli do lamusa.

Wcześniej mówiło się też o nowym, przeprojektowanym wyglądzie iMaca, który w tym aspekcie pozostaje praktycznie niezmieniony od 2012 roku. Wydaje się jednak, że nowy dizajn Apple zachowa na premierę pierwszego iMaca z własnym procesorem.

Z miłości do Apple

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: