iPhone 12 może być niesamowicie odporny na upadki. Wiemy to dzięki… Galaxy Note 20 Ultra

Łukasz Bernaczyk   25 sierpnia 2020

Szkła ochronne Gorilla Glass firmy Corning od wielu lat pokrywają ekrany smartfonów Apple. Zapewne nie inaczej będzie w przypadku iPhone’a 12. Nowa generacja paneli Gorilla Glass – Victus, znalazła się także na ekranach zaprezentowanego niedawno Samsunga Galaxy Note 20 Ultra. Redaktorzy PhoneBuff przetestowali go, by sprawdzić wytrzymałość nowych paneli szklanych. Szkła Gorilla Glass Victus wypadły rewelacyjnie, znacznie lepiej niż szkła poprzedniej generacji.

Szkło Corning Gorilla Glass Victus

Jak podaje producent, nowa generacja paneli szklanych o nazwie Gorilla Glass Victus wytrzymuje upadek z dwóch metrów (podczas gdy poprzednie szkła Gorilla Glass 6, zastosowane np. w iPhone’ach 11  -  do 1,6 metra). Ponadto szkła Victus mają być dwa razy bardziej odporne na zarysowania od poprzednika.

Testy

Redaktorzy portalu PhoneBuff postanowili przeprowadzić testy i sprawdzić, czy zapowiedzi producenta o dużo lepszych parametrach szkła Victus to nie tylko marketingowe mrzonki.

W swoich testach upuszczali Samsunga Galaxy Note 20 Ultra wyposażonego w szkło Victus oraz iPhone’a 11Pro Max z panelem szklanym poprzedniej generacji (Gorilla Glass 6).

Oba smartfony upuszczane były na podłogę przez maszynę, z równej odległości. Upuszczano je tak, by upadały najpierw na “plecki”, następnie na krawędź boczną i ostatecznie na ekran.

Wyniki

Jak można zobaczyć na filmie poniżej, różnica między kolejnymi generacjami szkła Gorilla Glass jest kolosalna. Po zakończeniu testów iPhone 11 Pro Max ze szkłem Gorilla Glass 6 miał zniszczony cały tył i ekran, również  krawędzie boczne były mocno uszkodzone. Samsung Galaxy Note 20 Ultra z Gorilla Glaas Victus , poza małymi uszczerbkami, wyglądał naprawdę dobrze, nie miał nawet większych pęknięć.

Mam nadzieję, że to właśnie Gorilla Glass Victus znajdzie się w iPhone’ach 12 (wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują). W takim wypadku będziemy mogli nieco spokojniej nosić nasze iPhone’y w cieńszych etui lub zupełnie bez żadnej ochrony, bo nawet upadek ze znaczniej nie powinien uszkodzić szkła na ekranie czy “pleckach” telefonu.

Z miłości do Apple

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: