Zamierzasz kupić iPhone’a 12 zaraz po premierze? Nie instaluj bety iOS 14.2 na swoim obecnym iPhonie

Łukasz Bernaczyk   1 października 2020

Premiera iPhone’a 12 odbędzie się najprawdopodobniej już za niespełna dwa tygodnie, 13 października. Kilka dni później ma się rozpocząć przedsprzedaż dwóch pierwszych modeli. Jeżeli jesteś posiadaczem iPhone’a i planujesz kupić nowego flagowca zaraz po premierze lepiej nie instaluj wersji beta iOS 14.2 na swoim obecnym urządzeniu, bo możliwe, że nie będziesz mógł przenieść danych między starym, a nowym smartfonem Apple.

berrolia

iOS 14.2 beta a iPhone 12

Jeżeli testujesz kolejne wersje beta systemu iOS i zainstalowałeś/aś już na swoim iPhonie betę iOS 14.2, a zamierzasz kupić iPhone’a 12 już w pierwszych dniach dostępności, to właśnie mogłeś/aś wpakować się w niemałe kłopoty.

Jeżeli jeszcze nie masz zainstalowanej bety iOS 14.2, a kusi cię, by to zrobić, to w przypadku planów rychłego zakupu iPhone’a 12 wstrzymaj się i pozostań przy oficjalnym wydaniu iOS 14. Już tłumaczę dlaczego.

iPhone’y 12 z preinstalowanym iOS 14.1

W udostępnianiu kolejnych wersji beta iOS 14 Apple pominęło aktualizację 14.1. W powszechnym przekonaniu stało się tak dlatego, że to właśnie iOS 14.1 będzie zainstalowany na każdym z iPhone’ów 12, które trafią do sprzedaży.

Cześć z Was już pewnie się domyśliła, w czym tkwi problem. Jeżeli zainstalowaliście iOS 14.2 beta i zrobiliście backup swojego urządzenia, nie będzie możliwości odtworzenia go na nowym iPhonie 12.

Niestety, backupu utworzonego na nowszym systemie iOS nie można odtworzyć na iPhonie ze starszą wersją iOS. Właśnie tak może stać się po zakupie iPhone’a 12 z iOS 14.1, na którym nie odtworzymy backupu zrobionego na iOS 14.2 beta.

Co zrobić?

Jeżeli rzeczywiście zamierzasz kupić iPhone’a 12 zaraz po premierze, to – w zależności od tego, jaki system masz obecnie zainstalowany na swoim iPhonie – masz następujące możliwości:

  • Na obecnym iPhonie masz oficjalną dystrybucję iOS 14 (nie w wersji beta) – w takim wypadku lepiej pozostań przy tej wersji systemu i nie instaluj żadnej nowej bety. Wtedy, po zakupie iPhone’a 12, będziesz mógł na nim bez problemu otworzyć zawartość swojego obecnego iPhone’a z kopii zapasowej.
  • Niestety zdążyłeś już zainstalować iOS 14.2 beta – w takim przypadku masz kolejne dwie opcje:
    • Jeżeli posiadasz wcześniejszy backup z iOS 14 nie w wersji beta, możesz odtworzyć iPhone’a z tej kopii zapasowej i spokojnie poczekać do zakupu iPhone’a 12, aby bez problemu przenieść zawartość między iPhone’ami.
    • Jeżeli nie posiadasz wcześniejszego backupu z wersji iOS 14, jedyne, co możesz zrobić, to po zakupie iPhone’a 12 zainstalować na nim iOS 14.2 beta i wtedy odtworzyć zawartość ze starego iPhone’a.

Niestety, tu możliwe jest, że zaraz po wprowadzeniu do sprzedaży nowych modeli nie będzie jeszcze skompilowanej wersji iOS 14.2 beta dla iPhone’a 12 i wtedy pozostaje jedynie opcja skonfigurowania iPhone’a 12 jako nowego urządzenia bez możliwości przywrócenia zawartości starszego urządzenia. Potem trzeba będzie czekać na finalną wersję iOS 14.2.

KONKURS: Wygraj iPhone’a 12!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: