Raport: iPhone 12 mini z mniejszym notchem

Tomek Czech   1 października 2020

Od czasu pojawienia się pierwszego iPhone’a z notchem (iPhone X w 2017 r.) trwają spekulacje na temat tego, kiedy firmie z Cupertino uda się zmniejszyć wycięcie w ekranie swojego smartona lub zupełnie go pozbyć. Okazuje się, że mniejszy notch ma pojawić się już w jednym z modeli tegorocznego iPhone’a 12.

berrolia

iPhone 12 mini z mniejszym notchem

Jak podaje analityk Ming-Chi Kuo, najmniejszy z nowych iPhone’ów (które Apple ma zaprezentować już 13 października), 5,4-calowy iPhone 12 mini, ma mieć mniejsze wycięcie w górnej części ekranu niż wszystkie dotychczasowe iPhone’y z notchem. Wycięcie ma być nieco węższe, żeby umożliwić prawidłowe wyświetlenie wszstkich informacji na ekranie po obu stronach notcha.

Jednocześnie Kuo podaje, że trzy pozostałe modele (dwa z ekranem 6,1″ oraz iPhone 12 Pro Max z wyświetlaczem 6,7″) będą miały notch o dokładnie takim samym rozmiarze, jak dotychczasowe iPhone’y.

Jednocześnie Kuo potwierdził, że nowe iPhone’y nie będą wyposażone w ekran z odświeżaniem 120 Hz. Powodem ma być obawa o długość pracy na baterii. Tegoorczne iPhone’y mają mieć nieco mniejsze baterie, a jednocześnie będą wyposażone w nowe, dość prądożerne komponenty – modem i anteny 5G. Wyświetlacz o wyższej częstotliwości odświeżania również potrzebowałby większej ilości energii niż standarodwy ekran 60 Hz. Dlatego, według informatorów Kuo, Apple ostatecznie zrezygnowało z tego pomysłu i najprawdopodobniej wróci do niego za rok.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło
Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: