Aplikacja Apple TV może już niebawem trafić na konsole Xbox i PlayStation

Łukasz Bernaczyk   2 października 2020

Apka Apple TV, pozwalająca na oglądanie filmów i seriali z serwisu streamingowego Apple, ma niebawem trafić na Xboxa i PlayStation. Po tym, jak Apple wprowadziło Apple TV na telewizory Samsunga, LG i Visio, aplikacja zagości na najpopularniejszych konsolach. Testy już trwają.

berrolia

Apple TV na Xbox i PlayStation

Według najnowszych informacji serwisów Windows Central i 9to5mac, Apple pracuje z Microsoftem i Sony nad wprowadzeniem aplikacji Apple TV na konsole Xbox i PlayStation.

Apple TV na Xboxa jest już w fazie beta-testów. Jeden z testerów oprogramowania na konsole Microsoftu uostępnił zdjęcie ekranu, które ma to potwierdzać.

Informacje o podobnych działaniach Apple i Sony na konsolach PlayStation udostępnił wczoraj 9to5mac, powołując się na anonimowe źródła.

Kiedy?

Nie wiadomo jeszcze, kiedy aplikacja Apple TV miałoby zadebiutować na konsolach Microsoftu i Sony. Jest jednak wysoce prawdopodobne, że w momencie premiery sklepowej nowych Xboxów Series x i Series S, która ma się odbyć 10 listopada, apka będzie już dostępna.

Podobni sprawa ma się z PlayStation 5, które zadebiutuje 12 listopada (w Polsce 19.10.2020 r.) – do tego czasu aplikacja Apple TV na konsolę Sony powinna być gotowa.

Co z wcześniejszymi generacjami konsol?

Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam najprawdopodobniej poczekać do momentu oficjalnej premiery Apple TV na Xboxa i Playstation. Obecnie nie ma żadnych informacji na ten temat. Jeżeli Apple TV miałoby trafić na starsze konsole obu producentów, należy założyć, że dotyczyć to będzie jedynie poprzedniej generacji, czyli Xboxa One i PlayStation 4.

AirPlay 2 i HomeKit na konsole – tak, ale nieco później

Źródła 9to5mac donoszą również, że trwają prace nad wdrożeniem AirPlay 2 i HomeKit na PlayStation, lecz nie należy się spodziewać, że usługi te trafią na konsolę Sony w tym roku, a raczej w którymś momencie 2021 r.

Skoro Apple pracuje nad wdrożeniem AirPlay 2 i HomeKit na PlayStation, należy założyć, że podobne prace firma z Cupertino prowadzi z Microsoftem nad wdrożeniem tych funkcjonalności na Xboxa.

MacBook Air z M1 tańszy aż o 1150 zł!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: