Raport: bezramkowy iPhone SE 3 z ekranem 6,1″, 5G i Touch ID w przycisku Power

Tomek Czech   3 października 2020

Analityk Ross Young podaje w swoim najnowszym raporcie kilka informacji na temat iPhone’a SE 3, czyli budżetowego smartfona z Cupertino trzeciej generacji. Telefon ten ma mieć w końcu konstrukcję bezramkową, na co fani tego modelu czekają od lat.

berrolia

iPhone SE 3

Do raportu analityka dotarli redaktorzy MacRumors. Z informacji zdobytych przez Younga wynika, że iPhone SE 3. generacji będzie miał ekran LCD o przekątnej 6,1 cala, czyli takiej samej, jak w iPhonie Xr, iPhonie 11 oraz dwóch tegorocznych modelach – iPhonie 12 i 12 Pro.

Skoro Apple chce użyć wyświetlacza z poprzednich modeli (co zrozumiałe przy budżetowym iPhonie), to należy założyć, że będzie to ekran edge-to-edge, a cały telefon będzie miał konstrukcję bezramkową. Analityk twierdzi też, że iPhone SE 3 będzie wyposażony w Touch ID. Przy konstrukcji bezramkowej, czyli bez przycisku Home, czytnik linii papilarnych będzie więc najprawdopodobniej umieszczony w przycisku Power, jak w iPadzie Air 4.

A skoro telefon nie będzie posiadał Face ID, notch będzie mógł być znacznie mniejszy od tego w obecnych modelach, które w wycięciu w górnej części ekranu kryją sensory 3D odpowiedzialne za rozpoznawanie twarzy.

iPhone SE 3 ma być też wyposażony w podwójną tylną kamerę (jak iPhone 11/12) oraz modem 5G.

Analityk przewiduje, że premiera tego modelu odbędzie wiosną 2022 r.

Przypomnę, że w przyszłym roku, oprócz nowych flagowców, które tradycyjnie zobaczymy pewnie jesienią, Apple ma wprowadzić na rynek również dodatkowy model – tańszą wersję iPhone’a 12 z łącznością 4G, zamiast 5G. Premiera tego telefonu może odbyć się już wiosną 2021 r.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: