“Picture in Picture” znowu dostępne w YouTube w iOS 14. Zobacz, jak używać

Łukasz Bernaczyk   5 października 2020

Funkcja uruchomienia wideo w pływającym okienku wraca do przeglądarkowej wersji YouTube. Znów możemy odtwarzać filmy i muzykę w małym okienku lub w tle, korzystając w tym samym czasie z innych aplikacji iOS 14 i iPadOS 14.

berrolia

iOS 14: “Picture in Picture” w YouTube

Picture in Picture to świetna funkcja iOS 14 (i iPadOS 14) pozwalająca odtwarzać wideo w pływającym okienku i jednocześnie wykonywać inne czynności na iPhonie lub iPadzie. Niestety aplikacja najpopularniejszego serwis wideo – YouTube nie doczekała się jeszcze natywnego wsparcia dla tej funkcji.

Do niedawna brak “PiP” dało się obejść uruchamiając YouTube’a przez przeglądarkę Safari, bo tam możliwość przerzucenia wideo do pływającego okienka działała bardzo dobrze.

Jednak jakiś czas temu możliwość uruchamiania wideo w trybie “Picture in Picture” przez przeglądarkę w YouTube została zablokowana. Na początku podejrzewano, że to tylko błąd związany z aktualizacją, jednak  okazało się, że “PiP” działa nadal, ale tylko dla użytkowników z wykupionym kontem premium.

Teraz możliwość uruchomienia wideo z przeglądarkowej wersji YouTube w pływającym okienku znowu jest dostępna dla wszystkich. Żeby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz Safari i przejdź do strony www.youtube.com.
  2. Wyszukaj interesujące Cię wideo i rozpocznij jego odtwarzanie.
  3. Przełącz wideo w tryb pełnoekranowy (ikona po prawej stronie paska postępu wideo).
  4. Naciśnij palcem gdziekolwiek na obrazie wideo tak, by pojawiły się kontrolki sterowania.
  5. Naciśnij ikonę funkcji Picture in Picture (środkowa z trzech ikon w lewym górnym odtwarzanego wideo).

Wideo zostanie wyświetlone w małym, pływającym okienku. Możesz umieścić je w dowolnym rogu ekranu i używać innych aplikacji, podczas gdy wideo jest odtwarzane.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: