iPhone 12 ma mocowanie magnetyczne dla ładowarek bezprzewodowych – raport

Tomek Czech   13 października 2020

Na kilka godzin przed premierą iPhone’a 12 wyciekła ciekawa informacja na temat kolejnej nowości w nowym flagowcu – będzie obsługiwał magnetyczne ładowarki bezprzewodowe, co powinno zdecydowanie usprawnić ładowanie telefonu.

berrolia

iPhone 12 – ładowanie “magnetyczne”

Źródłem przecieku jest japoński producent akcesoriów MPOW, który właśnie pokazał swój najnowszy produkt dla “nowych iPhone’ów” i ogłosił, że będzie dostępny już niedługo.

Produkt ten to ładowarka indukcyjna Qi z mechanizmem magnetycznym w kształcie okręgu, który dopasowuje się do podobnego mechanizmu w nowym iPhonie (12). Ma to pozwolić na precyzyjne ułożenie telefonu na ładowarce tak, żeby ładowanie odbywało się w najbardziej wydajny sposób. Dzięki magnesom iPhone nie będzie się zsuwał z ładowarki, co zapewni ciągłość ładowania.

Co ciekawe, ładowarka zaprezentowana przez MPOW jest na tyle mała, że przy magnetycznym, mocnym przyczepieniu do telefonu będziemy go mogli używać w czasie ładowania. W ten sposób zostanie rozwiązany jeden z głównych problemów z ładowaniem bezprzewodowym – to, że przerywamy ładowanie za każdym razem, gdy odnosimy iPhone’a, żeby coś na nim zrobić.

Doniesienia na temat wsparcia iPhone’a 12 dla magnetycznych ładowarek pojawiły się w sierpniu tego roku. Przecieki z chińskiego łańcucha dostaw Apple sugerowały zastosowanie okręgu z magnesów dookoła cewki indukcyjnej nowego iPhone’a.

“MagSafe Charger”, czyli magnetyczna ładowarka od Apple

Informacje o ładowarce firmy MPOW potwierdzają wiarygodność przecieku sprzed kilku dni, który mówił o tym, że Apple wprowadzi na rynek dwie ładowarki bezprzewodowe ze złączem magnetycznym –  “MagSafe Charger” i “MagSafe Duo Charger”. Jedna z nich lub obydwie mają wspierać ładowanie indukcyjne z mocą 15 W.

Konferencja Apple startuje dzisiaj o godzinie 19:00 polskiego czasu. Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco relacjonować wszystkie wydarzenia. Podłącz się do nas na Facebooku lub Twitterze, żeby niczego nie przegapić.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: