iPhone 12 Pro w kolorze złotym ma bardziej wytrzymałą i bardziej odporną na odciski ramkę

Łukasz Bernaczyk   21 października 2020

W sieci zaczęły się pojawiać pierwsze recenzje iPhone’ów 12 i 12 Pro stworzone przez blogerów/youtuberów technologicznych, którym Apple dostarczyło egzemplarze testowe swoich nowych smartfonów. Mattew Panzarino z TechCrunch pisze w swojej recenzji, że iPhone 12 Pro i 12 Pro Max w kolorze złotym mają ramkę malowaną w zupełnie innej technologii niż w pozostałych modelach, dzięki czemu ma być ona bardziej odporna na odciski palców i bardziej wytrzymała na uszkodzenia.

berrolia

Złota ramka iPhone’a 12 Pro i 12 Pro Max inna niż wszystkie

W jednym z akapitów swojej recenzji Mattew Panzarino napisał:

Większość wykończeń iPhone’a 12 Pro nadal wykorzystuje proces fizycznego osadzania z fazy gazowej do powlekania kolorem ramki smartfona. Ale w przypadku nowego iPhone’a 12 Pro w kolorze złotym (którego nie mam osobiście, ale wygląda świetnie) wykorzystuje specjalny proces napylania magnetronowego o dużej mocy (HiPIMS), który nakłada powłokę w super gęsty wzór, dzięki czemu jest twarda, super jasna i ma strukturę molekularną naśladującą znajdującą się pod spodem stal nierdzewną – dzięki temu jest trwalsza niż „standardowe” PVD.

Jednym z efektów ubocznych jest to, że łatwiej je wyczyścić i a na powierzchni ramki zostaje mniej odcisków palców niż w przypadku ramki w moim niebieskim modelu.

Informacje te z pewnością pochodzą bezpośrednio od Apple.

Dalej w swojej recenzji Panzarino napisał również, że złota powłoka ramki, ze względu na inną technologię nanoszenia jej na ramkę ze stali nierdzewnej, powinna też być bardziej wytrzymała na zarysowania i innego rodzaju drobne uszkodzenia.

Jeżeli jeszcze nie kupiliście nowego iPhone 12 Pro lub 12 Pro Max, a rozważacie taki zakup, może powyższe informacje pomogą Wam w wyborze koloru (szczególnie, jeżeli zamierzacie używać smartfona bez etui).

My w redakcji zakupy poczyniliśmy zaraz po rozpoczęciu oficjalnej przedsprzedaży i wszyscy wybraliśmy iPhone’a 12 Pro w kolorze pacyficznym. Pierwsze wrażenia i recenzja już wkrótce na ThinkApple.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: