Znamy już pojemność baterii wszystkich modeli iPhone’a 12

Tomek Czech   22 października 2020

Kilka dni temu poznaliśmy pojemność baterii iPhone’a 12 i 12 mini, a teraz pojawiły się informacje o pojemności akumulatorów w dwóch pozostałych modelach  – iPhonie 12 Pro i 12 Pro Max.

berrolia

iPhone 12 Pro i 12 Pro Max – pojemność baterii

Apple nigdy nie podaje dokładnej pojemności baterii w swoich smartfonach, ale często informacje to wyciekają z innych źródeł jeszcze przed premierą nowych modeli. Tym razem pojemność baterii w iPhonie 12 Pro i 12 Pro Max zdradziły dokumenty chińskiej agencji ds. telekomunikacji – TENAA oraz jednego z holenderskich operatorów.

Z dokumentów TENAA wynika, że iPhone 12 Pro Max posiada baterię o pojemności 3687 mAh. Jest więc nieco mniejsza (o 7%) od baterii w iPhonie 11 Pro Max o pojemności 3969 mAh.

Według oficjalnych danych podawanych przez Apple nie wpłynęło to jednak na skrócenie czasu pracy baterii w najnowszym flagowcu w porównaniu z jego poprzednikiem – obydwa powinny działać na jednym ładowaniu tyle samo.

Jeśli chodzi o iPhone’a 12 Pro, to pojawiają się sprzeczne informacje na temat pojemności jego baterii – wynosi ona 2775 mAh lub 2815 mAh (rozbieżność nie jest więc duża). Pierwsze iPhone’y 12 Pro trafiły już w ręce klientów i po rozłożeniu ich na części okazało się, że bateria ma pojemność 2815 mAh. To nieco mniej niż pojemność akumulatora w iPhonie 11 Pro, która wynosi 3046 mAh. Według danych Apple, obydwa modele powinny działać na jednym ładowaniu mniej więcej tyle samo, choć czas pracy na baterii iPhone’a 12 Pro przy odtwarzaniu wideo może być trochę krótszy.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: