“Jeśli myślicie, że M1 jest szybki, to znaczy, że nie widzieliście M1X” – nadchodzą nowe Maki z jeszcze szybszym procesorem (raport)

Tomek Czech   24 listopada 2020

Apple wprowadziło właśnie na rynek trzy pierwsze Maki z układem M1, ale na horyzoncie są już co najmniej dwa nowe komputery, które będą działać na stworzonym w Cupertino procesorze. Okazuje się, że może to być jednak nowy, jeszcze szybszy chip.

berrolia

iMac 24″ i MacBook Pro 16″ (M1X, 2021)

Jeszcze kilka dni prze ostatnią konferencją Apple Mark Gurman z Bloomberga donosił, że Apple planuje wprowadzenie na rynek trzech MacBooków z własnym procesorem – jednym z nich miał być 16-calowy MacBook Pro. Ale tuż przed samym wydarzeniem Gurman poinformował, że produkcja tego modelu jest nieco opóźniona i zadebiutuje on w późniejszym terminie.

Kilkakrotnie słyszeliśmy też o zbliżającej się premierze pierwszego iMaca z Apple Silicon. Ostatnie doniesienia wskazywały, że zobaczymy go na początku przyszłego roku.

Wszystkie te informacje potwierdził właśnie znany leaker LeaksApplePro. Dodał też kilka nowych, interesujących szczegółów.

Najważniejszy jest taki, że w tych dwóch komputerach Apple ma zastosować nową, ulepszoną wersję procesora M1, która może zostać nazwana M1X (choć leaker podaje, że może to nie być jeszcze ostateczna nazwa). Nowy chip ma mieć 12 rdzeni (8 rdzeni wysoko wydajnych i 4 rdzenie energooszczędne). Podobną informację – o tym, że w pierwszych Macach z własnym procesorem Apple zastosuje układ 12-rdzeniowy, Mark Gurman podawał już w kwietniu tego roku.

M1X ma być jeszcze szybszy od M1, który – jak pokazało wiele testów – jest niezwykle szybki, nieporównywalnie szybszy od chipów Intela. “Jeśli myślicie, że M1 jest szybki, to znaczy, że nie widzieliście M1X” – miał powiedzieć informator, na którego powołuje się LeaksApplePro.

W ten procesor mają być wyposażone dwa nowe Maki, których premiera ma się według leakera odbyć w pierwszym kwartale 2021 r. (najprawdopodobniej w marcu): 16-calowy MacBook Pro i 24-calowy iMac. Ceny tego drugiego mają się zaczynać od 1399 dol. (obecnie najtańszy iMac 21,5″ kosztuje 1099 dol., a model 27″ – 1799 dol.).

LeaksApplePro podaje też, że Apple może przeprojektować Magic Mouse. Nowa wersja zadebiutowałaby wraz z nowym iMakiem 24″.

Zobacz też: 50 sekund – tyle potrzebujesz, żeby na własne oczy przekonać się, jak szybkie są nowe MacBooki z M1

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: