Raport: we wtorek Apple może pokazać nowy produkt

Tomek Czech   3 grudnia 2020

Apple zorganizowało tej jesieni aż trzy konferencje i pokazało sporo nowych sprzętów. Ale być to nie koniec i przed końcem roku zobaczymy jeszcze jeden produkt – wskazuje na to dokument, który wpadł w ręce redaktorów MacRumors.

berrolia

Nowy produkt Apple 8 grudnia 2020?

W wewnętrznym dokumencie przekazanym autoryzowanym serwisom Apple informuje, że we wtorek, 8 grudnia, o godzinie 5:30 czasu w Cupertino (14:30 czasu polskiego), wprowadzi zmiany w AppleCare. Technicy mają się przygotować na nowe identyfikatory towarów (SKU), nowe/zaktualizowane opisy produktów i nowe/zaktualizowane ceny.

Ciekawe jest to, że w przeszłości Apple przekazywało serwisom dokładnie takie same dokumenty za każdym razem przed wprowadzeniem na rynek nowych produktów – na przykład w październiku, na kilka dni przed konferencją z prezentacją iPhone’a 12.

Jak zwraca uwagę MacRumors, nie należy się spodziewać kolejnej konferencji w przyszłym tygodniu, ale jest duże prawdopodobieństwo, że nowy produkt zostanie ogłoszony za pomocą informacji prasowej. Właśnie o 5:30 czasu zachodnioamerykańskiego Apple wiele razy publikowało w przeszłości komunikaty prasowe informujące o wprowadzeniu do sprzedaży nowych produktów – tak było m.in. w przypadku 13-calowego MacBooka Pro (maj 2020), MacBooka Pro 16″ (listopad 2019) czy AirPodsów 2. generacji (marzec 2019).

Pamiętajmy też, że kilka tygodni temu znany leaker – @L0vetodream, podawał, że Apple będzie miało dla nas niespodziankę pod choinkę – coś “w sam raz na zimę”. Nie zdradził, o jaki produkt chodzi, ale podejrzewano, że mogą to być chroniące przed zimnem wokółuszne słuchawki AirPods Studio. Inna opcja to lokalizator AirTag, nie ma on jednak niczego wspólnego z zimą.

Nie można jednak wykluczyć, że dokument, który wpadł w ręce redaktorów MacRumors, dotyczy jakiegoś mniej ważnego produktu, np. nowej wersji któregoś z akcesoriów. Przekonamy się już we wtorek.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: