iPhone 12 został najlepiej sprzedającym się smartfonem z obsługą 5G już w dwa tygodnie po premierze

Łukasz Bernaczyk   22 grudnia 2020

Analitycy z Counterpoint Research opublikowali raport dotyczący sprzedaży smartfonów obsługujących łączność 5G. Z dokumentu jasno wynika, że w październiku najlepiej sprzedającym się telefonem komórkowym z obsługą 5G został iPhone 12. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że iPhone 12 w październiku sprzedawany był tylko przez 2 tygodnie.

berrolia

iPhone 12 i iPhone 12 Pro najlepiej sprzedającymi się smartfonami 5G

Raport na temat globalnej sprzedaży smartfonów 5G w październiku bardzo wyraźnie pokazuje, jaką popularnością na świecie cieszą się telefony Apple.

Przedsprzedaż iPhone;a 12 rozpoczęła się 16 października, na sklepowe półki trafił on dopiero 23 października, a i tak zdołał wygrać tytuł najlepiej sprzedającego się smartfonu 5G w tym właśnie miesiącu i to z wynikiem 4-krotnie wyższym niż trzeci w zestawieniu Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G.

Drugi w zestawieniu iPhone 12 Pro osiągnął w październiku 8% globalnej sprzedaży smartfonów 5G.

Nie będę tutaj analizował powodów tak dużego sukcesu sprzedażowego najnowszych smartfonów Apple, bo to temat na osobny artykuł. Faktem natomiast jest to, że nowe iPhone’y rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, a pamiętajmy, że sezon świątecznego bumu sprzedażowego nie był jeszcze ujęty w tym zestawieniu.

Sprzęt Apple w promocji (iPhone 13, iPad Pro z M1, iPad Air 4, Apple Watch Series 6/7, MacBook Air, Mac mini)

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: