Raport: Apple Car z przełomową technologią baterii. Prezentacja już w przyszłym roku, na drogach w 2024?

Łukasz Bernaczyk   22 grudnia 2020

Jeżeli wierzyć The Economic Daily News, to innowacyjny samochód od Apple, znany powszechnie jako Apple Car, może zostać zaprezentowany znacznie wcześniej niż do tej pory myśleliśmy, bo już w 2021 r. Tymczasem według Reutersa, samochód z Cupertino z bateriami w nowej, przełomowej technologii, może wyjechać na drogi w 2024 r.

berrolia

Apple Car

Według tajwańskich źródeł, projekt Apple Car ma ogromne, wynoszące ponad 2 lata wyprzedzenie w stosunku do początkowego harmonogramu i w związku z tym samochód z logo nadgryzionego jabłka mamy zobaczyć już w trzecim lub nawet w drugim kwartale 2021 r.

The Economic Daily News podaje, że tajwańscy producenci podzespołów do Apple Car szykują produkcję na drugi kwartał przyszłego roku, a jeden z dyrektorów tamtejszych fabryk miał konkretnie podać wrzesień 2021 roku, jako datę premiery samochodu Apple.

Nieco zbyt optymistycznie…

Informacje przekazane przez tajwański portal są rewelacyjne i naprawdę chciałbym zobaczyć gotowy samochód od Apple już w przyszłym roku, ale oczywiście uważam, że są na to nikłe szanse.

Zdecydowanie bardziej prawdopodobna wydaje się opcja podawana już od dawna przez znacznie bardziej wiarygodne źródło, jakim jest analityk Mig-Chi Kuo, który prognozuje premierę Apple Car na 2023 – 2025 r. Taką datę podaje też Reuters w swoim najnowszym raporcie – według informatorów agencji, produkcja samochodu może się rozpocząć w 2024 r. Ma on zostać wyposażony w baterie stworzone w nowej, “przełomowej”, opracowanej w Cupertino technologii, która zapewnia większą wydajność ogniwa, zapewniając pojazdowi większy zasięg. Nowe baterie mają być też zdecydowanie tańsze w produkcji.

Prezentacja w 2021, na drogach w 2024?

Jest jeden scenariusz, według którego są realne szanse, że zobaczymy Apple Car już w przyszłym roku – Apple może chcieć pójść drogą niejednokrotnie stosowaną przez innych producentów z branży motoryzacyjnej i pokazać prototyp swojego samochodu wcześniej, na długo przed tym, gdy wyjedzie na drogi.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: