Tak będzie wyglądał iPhone 13: większe obiektywy, większa kamera, grubszy telefon, mniejszy notch

Tomek Czech   16 kwietnia 2021

Z wielu doniesień wiemy, że wszystkie modele iPhone’a 13 mają mieć znacznie ulepszone kamery, co wpłynie również na ich wygląd – większe obiektywy, większa „wyspa” z tylną kamerą, bardziej wystająca z obudowy, inny rozkład obiektywów w przypadku modeli 13 i 13 mini. Same telefony będą przez te wszystkie zmiany nieznacznie grubsze.

Youtuber EverythingApplePro zdradził właśnie wiele szczegółów na ten temat i pokazuje, jak wyglądać będą nowe iPhone’y.

berrolia

iPhone 13 – szczegóły zmian

EverythingApplePro zdobył schematy produkcyjne CAD dwóch nowych modeli – iPhone’a 13 mini oraz iPhone’a 13 Pro Max. Należy się jednak spodziewać, że zmiany, jakie widzimy w tych modelach, będą również dotyczyć dwóch pozostych wersji – iPhone’a 13 i iPhone’a 13 Pro.

iPhone 13 Pro Max

Z informacji uzyskanych przez EverythingApplePro na temat iPhone’a 13 Pro Max wynika, że:

  • trzy obiektywy kamery będą większe niż w modelu 12 Pro Max – bedą miały większą średnicę, a także będą wyższe (albo inaczej – będą bardziej wystawać z obudowy telefonu);
  • ”wyspa” z tylną kamerą będzie znacznie większa – ma sięgać bliżej górnej i bocznej krawędzi obudowy;
  • ”wyspa” będzie też wyższa o blisko 1 mm (dokładnie 0,9 mm);
  • przez to sam telefon będzie grubszy, ale nieznacznie – zaledwie o 0,26 mm.

Przecieki z innych źródeł wskazują, że podobne zmiany będą dotyczyć iPhone’a 13 Pro.

iPhone 13 mini

Schematy produkcyjne potwierdzają też inny rozkład obiektywów w iPhonie 13 mini – będą one rozmieszczone po przekątnej, a nie – jak teraz – jeden pod drugim.

Jak wynika z innych doniesień, identycznie będzie to wyglądało w przypadku iPhone’a 13.

W dwóch tańszych modelach obiektywy również będą większe, nieznacznie wzrośnie też rozmiar „wyspy” kamery, która będzie bardziej wystawać z obudowy. Telefony będą też minimalnie grubsze.

Mniejszy notch

Schamaty CAD potwierdzają też wcześniejsze doniesienia o mniejszym notchu w iPhonea’ach z serii „13”.

Co ciekawe, wygląda na to, że głośnik do rozmów telefonicznych, który trafi na górną ramkę, jest umieszcozny powyżej linii ekranu.

Dzięki temu będzie mógł tam zostać, gdy w następnym roku Apple usunie notacha na rzecz otwóru w ekranie, a za dwa lata zrezygnuje z jakiegokolwiek wycięcia czy otworu i umieści system rozpoznawania twarzy Face ID pod wyświetlaczem. W Cupertino nie będą się więc musieli głowić, gdzie umieścić głośnik.

Niestety, etui z iPhone’ów 12 nie będą pasowały do modeli z serii „13”. Nie tylko przez większą „wyspę” kamery, ale również przez inne rozmieszczenie bocznych przycisków.

Premiera iPhone’a 13 spodziewana jest we wrześniu.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: