W przyszłym tygodniu Apple może zaprezentować Apple Pencil 3

Tomek Czech   15 kwietnia 2021

Z informacji opublikowanych na Weibo wynika, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek rysika nowej generacji – Apple Pencil 3. Produkt mógłby zostać zaprezentowany podczas konferencji Spring Loaded, która odbędzie się w przyszły wtorek.

berrolia

Apple Pencil 3

Informacje pojawiły się na Weibo na profilu użytkownika UnclePan, który wcześniej kilkakrotnie podawał sprawdzone informacje na temat przyszłych produktów firmy z Cupertino.

UnclePan nie podaje żadnych szczegółów na temat nowego rysika poza tym, że jesteśmy blisko jego premiery. Może się ona odbyć już na przyszłotygodniowej konferencji, kiedy Apple ma zaprezentować nowe iPady Pro (większy z nich ma być wyposażony w ekran nowego typu – MiniLED).

Przed miesiącem w sieci pojawiło się zdjęcie, które rzekomo przedstawiało Apple Pencil 3.

Jeżeli zdjęcie okaże się prawdziwe, wygląda na to, że Apple wróci do błyszczącego wykończenia rysika, takiego jak w pierwszej generacji urządzenia. Druga generacja Apple Pencil jest matowa. Nieco odmieniona wydaje się również końcówka rysika 3. generacji.

W ubiegłym roku pojawiły się informacje, że nowy Apple Pencil będzie dostępny w kolorze czarnym.

Apple otrzymało też patenty na rysik z małym dotykowym wyświetlaczem w stylu Touch Bar oraz silnikiem haptycznym.

Firma z Cupertino posiada również patent na specjalną wersję Apple Pencil, wyposażenego w sensory pozwalające na pobieranie próbki koloru z dowolnego obiektu w świecie rzeczywistym, a następnie zapisanie go w formie cyfrowej (więcej o tej niezwykłej funkcji przeczytasz tutaj).

Konferencja Spring Loaded odbędzie się we wtorek, 20 kwietnia. Początek o 19:00 polskiego czasu. Na ThinkApple będziemy na bieżąco relacjonować wszystkie wydarzenia. Podłącz się do nas na Facebooku lub Twitterze, żeby nie przegapić żadnej nowości.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło
Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: