Nowy iMac (2021) zostanie zaprezentowany na wtorkowej konferencji Apple „Spring Loaded” – twierdzi wiarygodny leaker

Tomek Czech   17 kwietnia 2021

Premiera nowych iMaców (2021) z procesorem Apple Silicon odbędzie się już we wtorek, podczas konferencji „Spring Loaded”? Tak sugeruje leaker @L0vedream, który w przeszłości wielokrotnie udowadniał, że ma dobre rozeznanie w planach firmy z Cupertino.

berrolia

Nowy iMac (2021) – premiera 20 kwietnia?

Dzisiaj rano @L0vetodream opublikował na Twitterze łatwą do rozszyfrowania wiadomość – zestawił logo konferencji „Spring Loaded” ze zdjęciem kolorowych iMaców G3.

Od dłuższego czasu spodziewamy się, że tegoroczne iMaki będą dostępne w pięciu pastelowych kolorach, co ma być nawiązaniem do oryginalnych iMaców G3 z 1998 r. Tweet @L0vetodream to więc oczywista sugestia, że najnowsze iMaki zostaną zaprezentowane podczas wtorkowej konferencji.

iMac (2021) z Apple Silicon

Według Marka Gurmana z Bloomberga, w 2021 r. będziemy świadkami zmiany dizajnu iMaca – po raz pierwszy od niemal 10 lat. Ostatni raz iMac zmienił wygląd w 2012 r., kiedy Apple zaprezentowało mocno “odchudzony” model slim.

Gurman podaje, że tegoroczny iMac będzie wyglądał inaczej – zmniejszy się szerokość ramek wokół ekranu, a umieszczona teraz pod wyświetlaczem metalowa płyta z logo Apple zniknie całkowicie. Tył komputera ma być płaski, a nie – jak obecnie – wypukły.

Nowy model ma mieć dizajn zbliżony do monitora Pro Display XDR.

W przygotowaniu mają być dwie wersje nowego iMaca – następcy modeli 21,5″ i 27″. Wcześniej pojawiały się informacje, że mniejszy model może mieć nieco większy ekran niż jego poprzednik, o średnicy 23 – 24 cale. Z kolei kilkanaście dni temu L0vetodreams podawał, że większy z tegorocznych modeli będzie miał znacznie większy wyświetlacz niż dotychczasowe 27 cale – prawdopodobnie jego ekran będzie miał przekątną 32 cale, podobnie jak monitor Pro Display XDR.

Nowe iMaki mają być dostępne w pięciu kolorach: srebrny, złoty róż, gwiezdna szarość, zielony, błękitny.

iMac 2021 będzie oczywiście wyposażony w procesor Apple Silicon – następce chipu M1. Ma być to ten sam układ, który trafi do tegorocznych MacBooków Pro 14″ i 16″. Informatorzy Bloomberga podają, że jego wydajność znacznie wzrośnie w porównaniu z M1 – nowy CPU może być wyposażony nawet w 16 rdzeni wydajnościowych (dla porównania: procesor M1 w obecnych MacBookach i Macu mini ma “jedynie” 4 takie rdzenie). Również procesor graficzny może posiadać nawet 16 rdzeni (układ M1 posiada 8-rdzeniowy GPU).

Niedawno pojawiły się doniesienia, że nowy iMac może być wyposażony w system rozpoznawania twarzy Face ID, ale należy do nich podchodzić ze sporym dystansem.

Konferencja „Spring Loaded” odbędzie się we wtorek, 20 kwietnia. Początek o 19:00 polskiego czasu. Na ThinkApple będziemy na bieżąco relacjonować wszystkie wydarzenia. Podłącz się do nas na Facebooku lub Twitterze, żeby nie przegapić żadnej nowości.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: