Raport: Apple pracuje nad przenośną konsolą w stylu Nintendo Switch

Łukasz Bernaczyk   11 maja 2021

Portal Wccftech informuje, że Apple pracuje nad przenośną konsolą hybrydową w stylu Nintendo Switch, która ma być wyposażona w zupełnie nowy procesor o podwyższonej wydajności graficznej i wykorzystywać takie technologie, jak np. ray tracing.

berrolia

Przenośna konsola od Apple

Apple celuje w graczy i w tajemnicy opracowuje nowy produkt skierowany właśnie dla nich – twierdzą redaktorzy Wccftech, bazując na źródłach z koreańskiego portalu Clien.

O samej konsoli nie dowiemy się zbyt wiele poza faktem, że jej sercem ma być zupełnie nowy procesor, nienależący do serii „A” znanej z iPhone’ów, iPadów czy Apple TV, ani do serii „M” znanej z komputerów Mac oraz najnowszych iPadów Pro.

Procesor ma być zaprojektowany specjalnie pod kątem wykorzystania go do najbardziej zaawansowanych i wymagających gier. Układ ma posiadać obsługę wszystkich najnowszych technologii wykorzystywanych w gamingu, w tym właśnie ray tracing, czyli śledzenie promieni w celu poprawy animacji.

Oczywiście należ podchodzić do tych doniesień z odpowiednią dozą sceptycyzmy, ponieważ informacje pochodzą z niesprawdzonego źródła.

Nawet jeżeli Apple prowadzi prace nad taką konsolą, nie gwarantuje to, że urządzenie trafi na rynek. Firma z Cupertino w swoje historii pracowała nad projektami wielu nowych urządzeń, które ostatecznie zostały schowane do szafy i nigdy nie ujrzały światła dziennego.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: