W App Store debiutuje aplikacja mojeIKP – możesz się przez nią zapisać na szczepienie, przeglądać e-skierowania czy zrealizować e-receptę

Tomek Czech   11 maja 2021

Internetowe Konto Pacjenta jest już dostępne w formie wygodnej aplikacji na iPhone’a czy iPada – dzisiaj w App Store pojawiła się nowa aplikacja przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia nazwana „mojeIKP-zaloguj się do zdrowia”. Pozwala ona nie tylko na szybki i wygodny dostęp do naszych e-recept i e-skierowań, ale także umożliwia rejestrację na szczepienie przeciw COVID-19.

berrolia

mojeIKP

Aplikacja mojeIKP umożliwia łatwe wyszukiwanie i przeglądanie e-recept i e-skierowań oraz szybką i wygodną realizację e-recepty w aptece poprzez kod QR.

Aplikacja może wysyłać nam powiadomienia o nowych e-receptach i e-skierowaniach, a także pozwala na zapisanie tych dokumentów jako PDF i wysłanie bliskim lub pracownikom medycznym mailem lub SMSem.

Podstawowe funkcjonalności: 

  • e-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19
  • wykupienie leku w aptece bez konieczności podawania numeru PESEL, wystarczy dać farmaceucie do zeskanowania kod QR
  • szybki i wygodny dostęp przez telefon do e-recept i e-skierowań bezpośrednio z otrzymanego powiadomienia PUSH
  • możliwość sprawdzenia dawkowania przepisanego leku
  • możliwość sprawdzenia, kiedy i gdzie odbędzie się wizyta na podstawie zarejestrowanego e-skierowania
  • pobieranie e-recept i e-skierowań w formie pliku pdf, który można przesłać bliskim lub pracownikom medycznym mailem lub SMS-em.

Aplikacja mojeIKP jest oczywiście darmowa i można ją pobrać stąd.

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: