Raport: ważna funkcja iPhone’a 12 Pro Max trafi do wszystkich modeli iPhone’a 13

Tomek Czech   27 maja 2021

W swoim najnowszym raporcie tajwański Digitimes podaje, że wszystkie cztery modele iPhone’a 13 będą posiadały automatyczną stabilizację matrycy, czyli funkcję, którą obecnie oferuje jedynie iPhone 12 Pro Max.

berrolia

iPhone 13 z automatyczną stabilizacją matrycy

O automatycznej stabilizacji matrycy Apple pisze na swojej stronie w taki sposób:

Technologia DSLR na miarę iPhone’a

Do tej pory automatyczną stabilizację matrycy miały tylko cyfrowe lustrzanki. Nam po raz pierwszy udało się przenieść ją do iPhone’a. Możesz więc filmować swoje dzieci, uganiając się za nimi po parku, albo scenerię z okna samochodu, mknąc po wyboistej drodze, a Twoje ujęcia będą stabilniejsze niż kiedykolwiek.

Obecnie optyczną stabilizację obrazu (OIS) w aparacie z wykorzystaniem stabilizacji matrycy (a nie stabilizacji obiektywu) posiada jedynie największy i najdroższy z iPhone’ów 12 – model 12 Pro Max.

Należy też pamiętać, że automatyczna stabilizacja matrycy używana jest w iPhonie 12 Pro Max “tylko” podczas fotografowania obiektywem szerokokątnym – w przypadku dwóch pozostałych obiektywów jest to stabilizacja samego obiektywu.

Nie wiadomo, czy optyczna stabilizacja obrazu w oparciu o stabilizację matrycy w tegorocznych iPhone’ach z serii „13” będzie działała jedynie z obiektywem szerokokątnym, czy może Apple postanowi rozszerzyć jej działanie również dla pozostałych obiektywów. Jeden z możliwych scenariuszy jest taki, że funkcja ta będzie dostępna dla większej ilości obiektywów w iPhone’ach 13 Pro i Pro Max (lub tylko Max), a w iPhone’ach 13 i 13 mini jedynie dla obiektywu szerokokątnego.

Wcześnie DigiTimes informował również, że wszystkie cztery modele iPhone’a 13 będą wyposażone w skaner LiDAR (obecnie posiadają go jedynie dwa modele Pro).

Z kolei analitycy Barclays podawali, że wszystkie modele wchodzące w skład linii „13” mają posiadać nowy, jaśniejszy obiektyw ultraszerokokątny o przesłonie ƒ/1,8 (więcej szczegółów tutaj). Z informacji zdobytych przez Ming-Chi Kuo wynika jednak, że ten obiektyw trafi tylko do modeli 13 Pro i 13 Pro Max.

Premiera iPhone’a 13 spodziewana jest we wrześniu.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Sprawdź promocje na:

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: