iOS 15 vs. iOS 14: porównanie szybkości na iPhone 6s, SE, 7, 8, X, Xr, 11

Tomek Czech   10 czerwca 2021

Apple pozytywnie zaskoczyło użytkowników starszych iPhone’ów, utrzymując kompatybilność iOS 15 ze wszystkimi modelami swojego smartfona, na których działa iOS 14. Ale jak iOS 15 będzie działał na iPhone’ach sprzed 5-6 lat, jak iPhone 6s czy SE? Przekonajmy się.

berrolia

iOS 14 vs. iOS 15 – test szybkości

Co roku użytkownicy starszych modeli iPhone’a zastanawiają się, czy nowa wersja systemu nie spowolni ich urządzeń. Kiedyś niestety takie spowolnienie było wyraźnie zauważalne, ale od kilku dobrych lat Apple bardzo dba o optymalizację nowego systemu pod kątem odpowiednio szybkiego działania na starszych iPhone’ach. I – co najważniejsze – udaje im się.

Nie inaczej jest tym razem. W sieci pojawiło się już wiele porównań szybkości działania iOS 15 z iOS 14. Na poniższych filnikach zobaczycie, że nowy system działa po prostu tak samo szybko, jak stary. A pamiętajmy, że w przypadku iOS 15 mamy do czynienia dopiero z pierwszą wersją beta.

iOS 15. vs. iOS 14

iOS 15. vs. iOS 14 na iPhone 6s

iOS 15. vs. iOS 14 na iPhone 7

iOS 15. vs. iOS 14 na iPhone 8

iOS 15. vs. iOS 14 na iPhone X

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Więcej o iOS 15:

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: