Zobacz, jak ostatecznie ma wyglądać iPhone 13 i iPhone 13 Pro

Łukasz Bernaczyk   30 czerwca 2021

Wczoraj w sieci pojawiły się zdjęcia atrap tegorocznych iPhone’ów z serii 13.  Modele przedstawione fotkach bazują na schematach CAD, które niedawno udostępnił Jon Prosser i najprawdopodobniej odzwierciedlają niemal 1:1 rzeczywisty produkt, który zobaczymy już we wrześniu.

berrolia

Realistyczne atrapy iPhone’a 13

Post ze zdjęciami atrap iPhone’a 13 i 13 Pro udostępnił na Twitterze DuanRui. Warto dodać, że ten sam leaker w ubiegłym roku udostępnił zdjęcia atrap iPhone’ów z linii 12. Jak się później okazało, atrapy były w zasadzie identyczne w stosunku do prawdziwych smatfonów Apple.

Atrapy zdają potwierdzać fizyczne zmiany, jakie będą miały miejsce w iPhone’ach 13:

  • iPhone’y 13 i 13 mini będą posiadały diagonalny układ tylnych obiektywów (a nie, jak obecnie, pionowy);
  • moduł z kamerami będzie nieco wyższy (będzie minimalnie bardziej wystawał ponad tylną płaszczyznę smartfonów);
  • same smartfony mają również być minimalnie grubsze;
  • mniejsze wcięcie w ekranie, popularnie nazywane notchem

Przypomnę, że według wcześniejszych informacji, tegoroczne iPhone’y mają otrzymać wiele usprawnień dotyczących aparatu i obiektywów, w tym:

  • obiektyw ultraszerokokątny w nowych iPhone’ach ma być znacznie „jaśniejszy” (ma mieć przesłoną o wartości f/1.8, zamiast obecnej f/2.4), co powinno znacznie polepszyć jakość wykonywanych nim zdjeć;
  • obiektyw ultraszerokokątny otrzyma dodatkową, szóstą soczewkę, co znacznie zmniejszy efekt dystorsji;
  • stabilizacja matrycy trafi do wszystkich modeli iPhone’a 13 (obecnie występuje tylko w iPhonie 12 Pro Max), co wpłynie dodatnio na jakość zdjęć w kiepskich warunkach oświetleniowych i pozwoli bardziej wyelmininować ekekt “poruszonych” zdjęć;
  • mówi się też o możliwości nagrywania filmów w trybie portretowym;
  • możliwe jest również, że iPhone’y 13 otrzymają tryb “astrofotogtrafii”, w którym po skierowaniu obiektywu telefonu na niebo uruchomiony zostanie specjalny tryb pozwalający rozpoznawać i “ulepszać” zdjęcia księżyca, gwiazd i innych obiektów na nieboskłonie.

Według ostatnich doniesień, cała linia iPhone’ów 13 zadebiutuje najprawdopodobniej 14 września.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: