Szykujesz się do zakupu iPhone’a 13? Może być trudno go dostać

Tomek Czech   30 lipca 2021

Znamy tę sytuację z wielu poprzednich lat – użytkownicy chcą jak najszybciej dostać najnowszy model iPhone’a, na którego czekali od wielu miesięcy (czy nawet lat), tymczasem dostępność w pierwszych tygodniach jest bardzo ograniczona i na swój wymarzony nowy telefon trzeba długo czekać. W tym roku, w przypadku iPhone’a 13, sytuacja może wyglądać jeszcze mniej ciekawie.

berrolia

iPhone 13 – problemy z dostępnością

Podczas telekonferencji po ogłoszeniu wyników finansowych Tim Cook uprzedził inwestorów, że firma spodziewa się dużego „ograniczenia dostaw” swoich produktów w trzecim kwartale tego roku. Problem ma dotyczyć w największym stopniu iPhone’ów i iPadów.

W przeszłości Apple co prawda kilkakrotnie ostrzegało już inwestorów o spodziewanych ograniczeniach podaży swoich produktów, ale analitycy przysłuchujący się telekonferencji zwrócili uwagę, że tym razem szef Apple podkreślał to mocniej niż zazwyczaj. Dodatkowo o opóźnieniach w produkcji wspominał dyrektor finansowy firmy, Luca Maestri.

W związku z tym eksperci spodziewają się poważnych ograniczeń w dostępności iPhone’a 13 w pierwszych tygodniach sprzedaży.

Premiera czterech modeli iPhone’a 13 ma odbyć się jeszcze we wrześniu. Apple udało się przezwyciężyć związane z pandemią problemy w produkcji, przez które w ubiegłym roku premiera iPhone’a 12 opóźnił się o miesiąc w przypadku dwóch modeli (iPhone 12 i 12 Pro) i aż o dwa miesiące w przypadku dwóch pozostałych (iPhone 12 mini i 12 Pro Max). Wygląda więc na to, że w tym roku, za ceną szybszej premiery iPhone’a 13, jego dostępność będzie na początku mocno ograniczona i najpopularniejsze modele może być trudno dostać być może nawet do końca tego roku.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: