Ikea wprowadzi na rynek tanie oczyszczacze powietrza – będą wspierać HomeKit

Łukasz Bernaczyk   4 sierpnia 2021

Ikea kontynuuje ekspansję na rynek smart urządzeń, wprowadzając do sprzedaży dwa inteligentne oczyszczacze powietrza, którymi można sterować z poziomu smartfona z aplikacji Ikea Home Ale wszystko wskazuje na to, że produty bedą również wspierały HomeKit.

berrolia

Oczyszczacze powietrza IKEA Starkvind z HomeKit

Zaprezentowane przez firmę Ikea dwa smart oczyszczacze powietrza Starkvind charakteryzują się dokładnie takimi samymi parametrami, a różni je jedynie wygląd.

Pierwszy to okrągły oczyszczacz, który na specjalnej podstawie stoi pionowo do podłogi. Drugi model, co ciekawem, wygląda zupełnie jak niewielki stolik.

Oba oczyszczacze, podobnie jak inne smart produkty od Ikea, charakteryzuje minimalistyczny i jednocześnie uniwersalny wygląd, który będzie pasował do różnego rodzaju wystrojów pomieszczeń.

Oczyszczacze powietrza Ikeo Starkvind posiadają system oczyszczania składający się z trzech filtrów. Pierwszy z nich wyłapuje większe zanieczyszczenia, jak kurz czy włosy. Drugi usuwa 95,5% drobniejszych zanieczyszczeń, a trzeci odpowiada za niwelację takich zanieczyszczeń, jak np. formaldehydy oraz brzydkie zapachy.

Oczyszczacze Starkvind posiadają pięciostopniową regulację tempa pracy oraz dodatkowo tryb auto, w którym urządzenie samo wybiera tempo działania na podstawie odczytów z wbudowanego miernika pyłów zawieszonych o średnicy do 2,5 mikrometra.

Urządzeniami można sterować ręcznie lub za pomocą aplikacji Ikea Home, ale w tym wypadku do potrzebujemy dodatkowo bramki Ikea TRÅDFRI.

Jak informuje portal HomeKit Authority, oczyszczacze Ikeo Starkvind mają również otrzymać wsparcie dla Apple HomeKit (ale też dla systemów Google i Amazon), co pozwoli je łatwo zintegrować z aplikacją Dom. Do integracji z systemem HomeKit będziemy potrzebować bramki TRÅDFRI.

Oczyszczacze dostępne będą w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej.

Międzynarodowa sprzedaż oczyszczaczy IKEA Starkvind ma się rozpocząć w październiku. Na raz nie znamy polskich cen, jednak w USA tańszy oczyszcza w kształcie dysku ma kosztować 129 dolarów, natomiast droższy, przypominający stolik  – 189 dolarów. W Europie ma to być odpowiednio 99 i 149 euro.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: