Raport: iPhone 13 otrzyma to, na co wszyscy czekają – większą baterię

Tomek Czech   5 sierpnia 2021

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku pojemność baterii w nowych iPhone’ach znacznie wzrośnie – właśnie potwierdził to kolejny raport. Powinno to przełożyć się na znacznie dłuższy czas pracy iPhone’a 13 na baterii względem poprzednika. Ale czy tak na pewno będzie?

berrolia

iPhone 13 – większa bateria

Redaktor ZDNet, Adrian Kingsley-Hughes, potwierdził przeciek na temat pojemności baterii w czterech nowych modelach iPhone’a 13, które jakiś czas temu ujawnił znany leaker L0vetodream. Z pozyskanych przez niego informacji wynika, że nowe flagowce będą nieco grubsze od iPhone’ów 12, głownie za sprawą większych akumulatorów.

Spodziewany wzrost pojemności baterii iPhone 13 -> iPhone 12:

  • iPhone 13 Pro Max: 3687 mAh -> 4352 mAh
  • iPhone 13 i 13 Pro: 2815 mAh -> 3095 mAh
  • iPhone 13 mini: 2227 mAh -> 2406 mAh

W jaki sposób inżynierom z Cupertino uda się osiągnąć taki wzrost?

Analityk Ming-Chu Kuo podawał już w marcu tego roku, że w tegorocznych iPhone’ach uda się umieścić fizycznie większe baterie niż w modelach z poprzedniego roku, między innymi dzięki miejscu zyskanemu na integracji karty SIM z płytą główną i odchudzeniu niektórych komponentów systemu rozpoznawania twarzy Face ID (w związku z tym wszystkie cztery modele iPhone’a 13 mają być nieco cięższe od swoich poprzedników).

Wcześniej Ming-Chi Kuo informował, że dłuższy czas pracy iPhone’a 13 na jednym ładowaniu będzie możliwy również dzięki zastosowaniu nowej technologii produkcji baterii “soft board”, która pozwala na zwiększenie pojemności ogniwa przy zachowaniu jego fizycznej wielkości.

Jeśli dodamy do tego spodziewany wzrost energooszczędności najnowszego chipu A15 Bionic, możemy się spodziewać, że iPhone 13 będzie pracował na jednym ładowaniu wyjątkowo długo.

Z drugiej strony musimy pamiętać, że iPhone’y 13 w wersji Pro mogą mieć większe zapotrzebowanie na energię przez zastosowanie ekranu z odświeżaniem 120 Hz, który dodatkowo ma być wyświetlaczem niegasnącym. Większa pojemność baterii zostanie więc częściowo zrównoważona większym zapotrzebowaniem energetycznym, ale wszystko wskazuje na to, że nawet mimo tego iPhone’y 13 będą pracowały na jednym ładowaniu dłużej niż iPhone’y z serii „12”.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: