Zobacz, jak miała działać AirPower – potrójna ładowarka bezprzewodowa od Apple

Tomek Czech   6 sierpnia 2021

W 2017 r., podczas wrześniowej prezentacji nowych iPhone’ów, Apple pokazało też światu potrójną ładowarkę bezprzewodową AirPower, która miała pojawić się na rynku w 2018 roku. Jak wiemy, ostatecznie projekt został anulowany – firma przyznała, że nie jest w stanie stworzyć urządzenia, które spełniałoby jej wygórowane kryteria jakości. Nigdy nie zobaczyliśmy więc potrójnej ładowarki od Apple. Ale kilka dni temu w sieci pojawiło się krótkie wideo, które rzekomo pokazuje działający protoptp AirPower.

berrolia

Prototyp AirPower na wideo

Filmik udostępnił na Twitterze Giulio Zompetti – znany kolekcjoner sprzętów Apple oraz prototypów stworzonych przez firmę z Cuperton.

Widzimy na nim iPhone’a ułożonego na macie ładującej i animację wyświetlajacą się na ekranie telefonu podczas startu ładowania. Zompetti twierdzi, że jest to prototyp AirPower.

W przeszłości Zompetti udostępniał już zdjęcia lub wideo pokazujące prototypy innych sprzętów Apple – m.in. Apple Watcha Series 3 z dodatkowymi portami, iPada z dwoma portami 30-pinowymi czy iPoda touch 3. gen. z tylną kamerą.

AirPower – reaktywacja?

Już ponad rok temu pojawiły się doniesienia, że Apple po cichu wznowiło prace nad ładowarką AirPower w nowej wersji. Miała być wyposażona w port USB-C i chip A11, który zapewniał lepsze zarządzanie energią i ochronę przed przegrzewaniem, co było największym problemem oryginalnej AirPower i przyczyną anulowania projektu.

Leaker Jon Prosser udostępnił nawet zdjęcia, które miały pokazywać prototyp nowej wersji AirPower.

W czerwcu tego roku Mark Gurman z Bloomberga informował, że Apple kontynuuje prace nad ładowarką bezprzewodową mogącą ładować kilka urządzeń jednocześnie, a także nad ładowaniem bezprzewodowym na odległość.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: