Funkcja SharePlay – jedna z największych nowości iOS 15 – nie będzie dostępna w dniu premiery nowego systemu

Łukasz Bernaczyk   18 sierpnia 2021

Apple poinformowało, że funkcja o nazwie SharePlay, pozwalająca na udostępniania wideo i muzyki przez wideorozmowy FaceTime, pojawi się z opóźnieniem i nie trafi do iOS 15 w dniu premiery tego systemu operacyjnego.

berrolia

SharePlay w iOS 15

Jedną z naszym zdaniem najciekawszych nowości systemu iOS 15 ma być SharePlay, czyli funkcjonalność pozwalająca na udostępnianie i wspólne oglądanie oraz słuchanie wideo lub muzyki (lub udostępnianie ekranu) przez wideorozmowy FaceTime.

SharePlay pozwoli na strumieniowanie filmów, seriali, muzyki lub ekranu swojego urządzenia przez jednego wideorozmówcę FaceTime do drugiej lub nawet wielu osób będących członkami tego samego połączenia FaceTime.

Podczas takiego udostępniania mediów czy ekranu uczestnicy połączenia FaceTime mogą nadal ze sobą rozmawiać, słyszeć swoje reakcje lub wymieniać się poglądami.

Funkcja będzie dostępna również w iPadOS 15, tvOS 15 i macOS Monterey.

SharePlay opóźniona

Właśnie dowiedzieliśmy się bezpośrednio od Apple, że funkcjonalność SharePlay trafi do iOS 15 i pozostałych systemów z opóźnieniem  – nie zobaczymy jej w pierwszych publicznych wydaniach nowych OSów w dniu premiery.

SharePlay zostało wyłączone w deweloperskich wersjach beta 6 systemów iOS 15, iPadOS 15 i tvOS 15, a także zostanie wyłączone w nadchodzącej wersji beta 6 systemu macOS Monterey. SharePlay zostanie również wyłączony w pierwszych wydaniach tej jesieni.

SharePlay zostanie ponownie włączony w przyszłych wersjach beta dla programistów i zostanie udostępniony publicznie w aktualizacjach oprogramowania jeszcze tej jesieni. Twój zespół może dalej rozwijać obsługę SharePlay dla Twoich aplikacji, instalując specjalny profil programistyczny.

Niestety obawiam się, że może to nie być jedyna nowa funkcjonalność, z zapowiadanych przez Apple podczas WWDC21, która nie zostanie udostępniona użytkownikom od razu z nowym systemem iOS 15. Ale może nie zapeszajmy…

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: