Raport: iPhone 13 będzie droższy niż iPhone 12

Tomek Czech   27 sierpnia 2021

Premiera iPhone’a 13 tuż za rogiem, tymczasem do tej pory nie pojawiło się dużo przecieków na temat ceny nowych flagowców z Cupertino. Zmieniło się to wczoraj – DigiTimes podaje, że cztery modele iPhone’a 13 mogą być droższe od swoich poprzedników z serii „12”.

berrolia

iPhone 13 – wyższa cena niż iPhone 12?

Jak informuje DigiTimes, tajwańska firma TSMC, główny dostawca chipów do urządzeń Apple, w tym procesorów z serii „A” do iPhone’ów, zdecydowała o podniesieniu cen produkowanych przez siebie układów, zwłaszcza tych najbardziej zaawansowanych. Ceny mają wzrosnąć nawet o 20%, aczkowiek w przypadku Apple podwyżka ma wynosić około 3-5%. Wszyscy klienci, w tym firma z Cupertino, zostali już poinformowani i nowych cenach.

Co prawda podwyżka będzie dotyczyła chipów produkowanych od grudnia tego roku, ale – jak twierdzą analitycy rynku – niektóre firmy technologiczne (np. producenci laptopów) już zdecydowały się na niewielkie podniesienie cen swoich produktów, żeby w przyszłym roku nie zaskoczyć swoich klientów nagłymi, wysokimi podwyżkami.

Informatorzy DigiTimes twierdzą, że z tego względu Apple planuje podnieść cenę iPhone’a 13. Nie podają jednak o ile.

Aktualnie ceny czterech modeli iPhone’a 12 są następujące:

  • iPhone 12 mini: 699 dol. (3599 zł)
  • iPhone 12: 799 dol. (4199 zł)
  • iPhone 12 Pro: 999 dol. (5199 zł)
  • iPhone 12 Pro Max: 1099 dol. (5699 zł)

(choć niektóre modele są obecnie przecenione nawet o 600 zł)

Premiera iPhone’a 13 spodziewana jest w pierwszej połowie września.

Apple Watch Series 7 dostępny na Amazon.pl - szybka dostawa!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: