Raport: Toyota może pomóc stworzyć Apple Car. Premiera już w 2024

Łukasz Bernaczyk   7 września 2021

Według najnowszego raportu DigiTimes, Apple prowadzi rozmowy z przedstawicielami Toyoty na temat współpracy przy budowie Apple Car. Autonomiczny samochód stworzony w Cupertino i wyprodukowany w Japonii mógłby wyjechać na drogi już w 2024 r. 

berrolia

Apple Car już w 2024?

Wcześniej DigiTimes donosił, że szefostwo Apple rozmawiało w Korei Południowej na temat Apple Car z przedstawicielami Hyundaia, koncernu SK Group oraz z LG Electronics. Według informatorów, teraz rozmawia z managementem Toyoty.

DigiTimes podaje, że firma z Cupertino aktualnie planuje wprowadzić na rynek swój elektryczny i autonomiczny samochód już w 2024 r.

Dwóch nowych inżynierów z Mercedesa w zespole Apple Car

Z kolei MacRumors informuje, że w ostatnim czasie do zespołu Apple pracującego nad ich autorskim samochodem dołączyli dwaj inżynierowie do niedawna pracujący dla Mercedesa.

Jeden z nich był w Mercedesie był odpowiedzialny za układ kierowniczy, dynamikę oraz zarządzanie oprogramowaniem w samochodach produkowanych przez niemiecką firmę. Jeszcze wcześniej zajmował się podobnymi aspektami w Porsche. Obecnie w Apple pełni rolę “product design engineer”.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: