Pierwsze testy A15 Bionic – iPhonie 13 Pro z grafiką wydajniejszą aż o 55% od iPhone’a 12 Pro

Łukasz Bernaczyk   16 września 2021

W sieci pojawiły się właśnie pierwsze testy wydajnościowe układu A15 Bionic zamontowanego w iPhonie 13 Pro i 13 Pro Max. Okazuje się, że wydajność grafiki wzrosła o ponad 50% w porównaniu z iPhonem 12 Pro/Pro Max.

berrolia

iPhone 13 Pro – pierwsze testy wydajnościowe

Na stronie Geekbench pojawiły się pierwsze wyniki testów wydajnościowych iPhone’a 13 Pro, a konkretniej procesora graficznego (GPU) zawartego w napędzającym najnowsze iPhone’y 13 układzie Apple A15 Bionic.

Wszystkie cztery modele iPhone’a 13 są wyposażone w chip A15 Bionic, wszystkie mają ten sam 6-rdzeniowy CPU, ale modele Pro mają 5-rdzeniowy GPU, podczas gdy dwie podstawowe wersje (iPhone 13 i 13 mini) posiadają procesor graficzny z czterema rdzeniami.

Testy procesora graficznego układu Apple A15, które pojawiły się na stronie Geekbench, dotyczą smatrfona oznaczonego jako “iPhone14.2”, a tak właśnie Apple oznacza iPhone‚a 13 Pro.

A15 Bionic – wyniki testów GPU

W teście Metal iPhone 13 Pro uzyskał wynik równy 14 216 punktów. Dla porównania, ubiegłoroczny iPhone 12 Pro z i tak bardzo mocnym układem graficznym uzyskał wynik 9 123 punkty.

Oznacza to, że procesor graficzny z iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 13 Pro Max (są identyczne) jest w tym teście aż o 55%mocniejszy od GPU z iPhone’ów 12 Pro i 12 Pro Max.

Potwierdza się więc, że A15 Bionic będzie miał znacznie bardziej wydajną grafikę niż stworzony przez Samsunga we współpracy z AMD najnowszy flagowy chip Exynos 2200.

Niestety na stronie Geekbench nie ma jeszcze testów GPU z iPhone’a 13 lub iPhone’a 13 mini, nie możemy więc porównać, jak różnica jednego rdzenia w układzie A15 przełoży się na wydajność graficzną.

Wszystko, co musisz wiedzieć o nowych iPhone’ach 13 znajdziesz tutaj.

A stąd możesz pobrać wszystkie oficjalne tapety z nowych flagowców.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: