Pierwsze testy wydajności procesora A15 Bionic – iPhone 13 jeszcze bardziej odskoczy konkurencji, nie pomoże Exynos 2200

Łukasz Bernaczyk   8 września 2021

W sieci pojawiły się pierwsze testy układu graficznego procesora Apple A15 Bionic, który znajdzie się całej linii iPhone’ów 13. Wyniki nie pozostawiają złudzeń użytkownikom smartfonów z Androidem.

berrolia

A15 Bionic w testach Manhattan 3.1

Wyniki testów Manhattan 3.1, wchodzących w skład pakietu GFXBench 3.0 opublikował na Twitterze leaker o pseudonimie FrontTron.

Pochodzący z lipcowej partii produkcyjne układ Apple A15 w pierwszej rundzie uzyskał w wynik 198 FPS (klatek na sekundę).

W drugiej rundzie testów, najprawdopodobniej w efekcie automatycznego obniżenia wydajności na skutek dłuższego działania i tym samym nagrzania się procesora, wynik oscylował w okolicach 140-150 FPS.

Dla porównania, szczytowy wynik procesora A14 Bionic z iPhone’a 12 to 146 FPS. W przypadku A15 Bionic mamy więc do czynienia z imponującym wzrostem wydajności na poziomie 35% w stosunku do poprzednika.

A pamiętajmy, że już układ A14 mocno odjechał konkurencji z Androidem. Co prawda Samsung (we współpracy z AMD) właśnie stworzył układ Exynos 2200, który niebawem trafi do najnowszych flagowców firmy, ale wstępne wyniki pokazują, że nawet on będzie dość daleko w tyle za A15 (wynik Exynosa 2200 w teście Manhattan 3.1 to 170 FPS, a przy throttlingu około 120 FPS). Nie mówiąc już o układzie M1, z którym Exynos 2200 miał konkurować, a do którego ostatecznie nawet się nie zbliżył.

Należy też pamiętać o tym, że testy A15 Bionic przeprowadzone były, po pierwsze, niekoniecznie na ostatecznej produkcyjnej wersji procesora, a po drugie, na systemie iOS 15, który nadal był w wersji beta.

Można się więc spodziewać, że oficjalne wyniki testów przeprowadzonych już po premierze iPhone’ów 13 będą jeszcze lepsze.

Prezentacja czterech modeli iPhone’a 13 odbędzie się już w najbliższy wtorek, 14 września.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: