Poznaliśmy godzinę premiery iOS 16 i pełny harmonogram WWDC 2022

Tomek Czech   24 maja 2022

Na początku kwietnia Apple ogłosiło datę tegorocznej konferencji WWDC (6-10 czerwca). Nie poinformowało jednak o godzinie rozpoczęcia sesji otwierającej wydarzenie, na której zaprezentuje iOS 16 i najnowsze wersje swoich wszystkich pozostałych systemów operacyjnych. Dzisiaj poznaliśmy tę godzinę.

berrolia

iOS 16 – dokładna data premiery

Z ogłoszonego dzisiaj oficjalnego harmonogramu WWDC 2022 dowiadujemy się, że keynote rozpocznie się 6 czerwca o godzinie 10:00 czasu lokalnego w Cupertino. W Polsce będzie wtedy 19:00.

Podczas sesji otwierającej konferencję spodziewamy się prezentacji:

  • iOS 16
  • iPadOS 16
  • watchOS 9
  • macOS 13
  • tvOS 16

Oprócz nowych systemów, na WWDC 2022 Apple może zaprezentować nowe Maki przeznaczone dla profesjonalistów – Maca Pro oraz iMaca Pro z własnym chipem Apple Silicon (nawet, jeśli tak się rzeczywiście stanie, to komputery te do sprzedaży trafią dopiero pod koniec roku lub na początku 2023 r.) i/lub nowe Maki z chipem M2.

Nie jest wykluczone, że Apple uchyli też rąbka tajemnicy na temat swoich gogli AR/VR i obsługującego je systemu operacyjnego – realityOS (rOS). Z dotychczasowych doniesień wynika, że gogle mogą trafić do sprzedaży jeszcze przed końcem tego roku lub w pierwszych miesiącach przyszłego. Niedawno pokazano je zarządowi firmy, co oznacza, że produkt jest już niemal gotowy.

Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco relacjonować wszystko, co zostanie ogłoszone podczas WWDC22.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: