Poznaliśmy godzinę premiery iOS 16 i pełny harmonogram WWDC 2022

Tomek Czech   24 maja 2022

Na początku kwietnia Apple ogłosiło datę tegorocznej konferencji WWDC (6-10 czerwca). Nie poinformowało jednak o godzinie rozpoczęcia sesji otwierającej wydarzenie, na której zaprezentuje iOS 16 i najnowsze wersje swoich wszystkich pozostałych systemów operacyjnych. Dzisiaj poznaliśmy tę godzinę.

berrolia

iOS 16 – dokładna data premiery

Z ogłoszonego dzisiaj oficjalnego harmonogramu WWDC 2022 dowiadujemy się, że keynote rozpocznie się 6 czerwca o godzinie 10:00 czasu lokalnego w Cupertino. W Polsce będzie wtedy 19:00.

Podczas sesji otwierającej konferencję spodziewamy się prezentacji:

  • iOS 16
  • iPadOS 16
  • watchOS 9
  • macOS 13
  • tvOS 16

Oprócz nowych systemów, na WWDC 2022 Apple może zaprezentować nowe Maki przeznaczone dla profesjonalistów – Maca Pro oraz iMaca Pro z własnym chipem Apple Silicon (nawet, jeśli tak się rzeczywiście stanie, to komputery te do sprzedaży trafią dopiero pod koniec roku lub na początku 2023 r.) i/lub nowe Maki z chipem M2.

Nie jest wykluczone, że Apple uchyli też rąbka tajemnicy na temat swoich gogli AR/VR i obsługującego je systemu operacyjnego – realityOS (rOS). Z dotychczasowych doniesień wynika, że gogle mogą trafić do sprzedaży jeszcze przed końcem tego roku lub w pierwszych miesiącach przyszłego. Niedawno pokazano je zarządowi firmy, co oznacza, że produkt jest już niemal gotowy.

Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco relacjonować wszystko, co zostanie ogłoszone podczas WWDC22.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: