Skąd pobrać i jak zainstalować pierwszą betę iOS 16?

Tomek Czech   6 czerwca 2022

Apple zaprezentowało iOS 16 podczas sesji otwierającej WWDC 2022. Zaraz potem udostępniło pierwszą deweloperską betę nowego systemu. Skąd pobrać i kto może zainstalować iOS 16 beta 1 już teraz? I kiedy do wersji testowej nowego OSa dla iPhone’ów będą mieli wszyscy użytkownicy?

berrolia

iOS 16 – skąd pobrać i jak zainstalować już teraz?

Dostęp do iOS 16 beta 1 mają obecnie jedynie zarejestrowani deweloperzy z płatnym członkostwem. Mogą pobrać i zainstalować nowy system po zalogowaniu się do swojego konta na developer.apple.com.

Każdy może zarejestrować się jako deweloper aplikacji któregoś z systemów operacyjnych od Apple. Zajmuje to kilka minut. Podstawowa wersja członkowska jest darmowa, ale jeśli chcemy mieć dostęp do wersji beata nowych systemów, w tym iOS 16, musimy uiścić opłatę w wysokości 429 zł za rok.

Oczywiście istnieje wiele stron, na których po prostym wyszukiwaniu w Google znajdziemy profil beta iOS 16, ale musimy pamiętać, że są to strony, które działają wbrew zasadom Apple, udostępniając iOS 16 beta profil całkowicie publicznie.

Pamiętajcie też, że pierwsza beta iOS 16 z pewnością zawiera jeszcze wiele błędów, może szybko drenować baterię i stanowczo nie zaleca się jej instalacji na naszym jedynym iPhonie – takim, z którego korzystamy na co dzień.

iOS 16 – kiedy pierwsza publiczna beta?

Apple ogłosiło dzisiaj podczas WWDC 2022, że pierwsza publiczna beta iOS 16 zostanie udostępniona w lipcu. Spodziewamy się jej na początku następnego miesiąca.

Wtedy każdy użytkownik iPhone’a będzie mógł oficjalnie wypróbować nowy system – wystarczy przystąpić do bezpłatnego programu Apple Beta Software Program.

iOS 16 – kompatybilność

Które modele iPhone’a są kompatybilne z iOS 16? Sprawdzisz to tutaj.

Zobacz też: 5 najciekawszych nowych funkcji iOS 16

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: