Apple Watch Pro – większy ekran, nowy dizajn i nowe funkcje tylko dla tego modelu

Tomek Czech   28 sierpnia 2022

Oprócz iPhone’a 14, podczas najbliższej konferencji “Far out” (7 września) Apple powinno zaprezentować trzy nowe modele swojego zegarka – Apple Watch Series 8, Apple Watch SE 2 oraz Apple Watch Pro. Właśnie pojawiły się kolejne informacje na temat tego ostatniego modelu.

berrolia

Apple Watch Pro

Japoński blog MacOtacara podaje, że tegoroczny Apple Watch w wersji „pro” będzie posiadał „płaski ekran”, co może oznaczać nieco inny dizajn niż obecne modele zegarka. Nie wiadomo, czy będą to bardziej płaskie boczne ramki, o których mówiło się jeszcze przed premierą Apple Watch Series 7.

Zarówno analityk Ming-Chi Kuo, jak i redaktor Bloomberga, Mark Gurman podawali w ostatnich miesiącach, że „Apple Watch Pro” będzie wyglądał inaczej niż dotychczasowe modele smartwatcha z Cupertino.

Mac od ręki i w super cenie!

MacOtacara potwierdza też pojawiające się wcześniej doniesienia, że Watch w wersji „pro” będzie miał większy ekran i będzie dostępny w rozmiarze koperty 47 mm. Obecnie jest to 41 mm lub 45 mm.

Mark Gurman informuje dzisiaj z kolei, że funkcja łączności satelitarnej, która ma trafić do iPhone’a 14, może być również dostępna w „kolejnej generacji” Apple Watcha Pro. Wynikałoby z tego, że żaden tegoroczny Apple Watch nie będzie obsługiwał komunikacji satelitarnej. Wcześniej dziennikarz Bloomberga podawał, że Apple rozważało dodanie tej funkcji do swojego zegarka jeszcze w tym roku.

Przekonamy się już za kilkanaście dni, podczas konferencji Apple „Far out”, która odbędzie się 7 września. Spodziewamy się na niej premiery czterech modeli iPhone’a 14, trzech modeli Apple Watcha oraz ogłoszenia daty premiery iOS 16 i watchOS 9.

Więcej informacji o Apple Watch Pro znajdziesz tutaj.

Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: