Raport: Apple pracuje nad olbrzymim iPadem

Łukasz Bernaczyk   31 października 2022

To, że Apple pracuje nad większym iPadem wiemy nie od dziś. Okazuje się jednak, że nowy tablet Apple może mieć przekątną nie 14 cali, jak spodziewaliśmy się do tej pory, ale nawet 16 cali, a jego premiery należy się spodziewać się już w przyszłym roku.

berrolia

iPad Pro 16″ (2023)

W czerwcu bieżącego roku dobrze poinformowany Ross Young potwierdził wcześniejsze doniesienia redaktora Bloomberga, Marka Gurmana, mówiące o tym, że Apple prowadzi prace rozwojowe nad nowym iPadem, którego ekran miałby przekątną między 14 a 16 cali. Young twierdził wtedy, że będzie to dokładnie 14,1 cala.

Z kolei najnowsze doniesienia portalu The Information wskazują, że Apple planuje wprowadzić na rynek iPada (najprawdopodobniej Pro) z wyświetlaczem o przekątnej aż 16 cali, a jego premiera przewidziana jest na ostatni kwartał 2023 r.

Żadne inne szczegółowe dane na temat tego tabletu nie są na razie znane.

Nie jest wykluczone, że w przyszłym roku zobaczymy więc aż dwa nowe iPady, większe od największego obecnie iPada Pro 12,9″. Swoją drogą nowe tablety Apple o przekątnych 14,1″ i 16″ odpowiadałyby wielkością sprzedawanym przez Apple MacBookom Pro.

Tak duże tablety nie są prawdopodobnie kierowane do przeciętnego użytkownika, a raczej do osób związanych w jakiś sposób z obróbką grafiki. Większy wyświetlacz pozwoliłby im zmieścić sporej wielkości obszar roboczy wraz ze wszystkimi narzędziami programów graficznych.

Pamiętajmy też, że według zarówno Rossa Younga, jak i Bloomberga, Apple pracuje nad hybrydą MacBooka i iPada z elastycznym, składanym ekranem [więcej szczegółów].

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: