Raport: Apple zasypie nas nowościami w 2023 – MacBook Air 15″, olbrzymi iPad, gogle MR, Mac Pro, nowy iMac i MacBooki Pro 14″/16″, nowy HomePod

Łukasz Bernaczyk   21 listopada 2022

Według Marka Gurmana z Bloomberga, w przyszłym roku Apple zamierza zasypać nas nowościami. W 2023 r. mamy zobaczyć między innymi 15-calowego MacBooka Air, nowego Maca Pro z procesorem Apple Silicon, pierwsze Maki z układem M3, większego iPada, nowego, “dużego” HomePoda oraz absolutną nowość – gogle mieszanej rzeczywistości.

berrolia

Nowości Apple w 2023

Mark Gurman posiada dobre kontakty w strukturach Apple. To właśnie dlatego podawane przez niego informacje  o nowych produktach prawie zawsze znajdują później potwierdzenie w rzeczywistości.

W swoim newsletterze “Power On” redaktor Bloomberga pisze, że rok 2023 będzie bardzo bogaty w premiery nowych urządzeń firmy z Cupertino.

Zobaczmy, jakie sprzętowe mają wtedy trafić na rynek.

Nowe Maki

Redaktor Bloomberga przewiduje, że w przyszłym roku zobaczymy co najmniej cztery nowe komputery od Apple.

Pierwszym z nich ma być MacBook Air z ekranem o większej przekątnej – około 15 cali (wcześnie pojawiały się doniesienia o przekątnej 15,2″). Nowy Air może się pojawić na rynku już wiosną 2023 r.

Drugą komputerową nowością przyszłego roku ma zostać iMac z procesora wykonanym po raz pierwszy w litografii 3 nm. Na razie nie wiadomo, czy urządzenie otrzyma nowy dizajn, czy też zmiany będą dotyczyły wyłącznie podzespołów. Nie jest też jasne, czy nowy model będzie następcą obecnej wersji 24-calowej, czy też będzie to nowa odsłona iMaca Pro.

Propozycją dla profesjonalistów będzie z pewnością trzecia nowość – przeprojektowany Mac Pro, po raz pierwszy wyposażony w procesor od Apple (mówi się, że zostanie nazwany “M2 Extreme”). Komputer będzie wyglądał podobnie do obecnego Maca Pro, ale ma być od niego nawet o połowę mniejszy.

Z pewnością zobaczymy też nowe MacBooki Pro 14″ i 16″ z procesorami M2 Pro i M2 Ultra, które najprawdopodobniej również zostaną wykonane w technologii 3 nm. Wygląd laptopów z serii “pro” raczej się nie zmieni.

MacBooki Pro i Air w promocjach Black Friday Week znajdziesz tutaj.

Gogle MR – “Apple Reality”

Zupełną nowością sprzętową będą długo wyczekiwane gogle mieszanej rzeczywistości (Mixed Reality – MR) łączące w sobie wirtualną (VR) i rozszerzoną (AR) rzeczywistość. Mogą być zaprezentowane na specjalnej konferencji już w styczniu 2023 r.

Urządzenie może zostać nazwane “Apple Reality” lub  “Reality One”, ma być naszpikowane elektroniką z najwyższej półki, jak ekrany 8K, 15 kamer wysokiej klasy, zaprojektowany specjalnie dla gogli nowy procesor Apple i wiele innych.

Gogle mogą kosztować nawet powyżej 3000 dolarów + miesięczny abonament.

Ruszył Black Friday Week na Amazonie – tysiące promocji

Większy, 14-calowy iPad

Gurman zapowiada, że w przyszłym roku zobaczymy też większego iPada – największego w historii tabletów z Cupertino.

Redaktor Bloomberg nie zdradza więcej szczegółów, ale w czerwcu tego roku znany ekspert ds. wyświetlaczy, Ross Young podawał, że Apple intensywnie pracuje nad nowym iPadem Pro w większym rozmiarze, z ekranem o przekątnej aż 14,1 cala.

Nowy “duży” HomePod oraz urządzenie łączące HomePoda z Apple TV

O nowym dużym HomePodzie pisaliśmy już na ThinkApple kilka miesięcy temu. Głośnik swoimi rozmiarami i parametrami dźwięku ma być zbliżony do pierwszego, dużego HomePoda. Urządzenie będzie wyposażone w układ S8 z tegorocznych Apple Watchy oraz w nowy ekran dotykowy, być może z obsługą multitouch.

Poza tym, w 2023 r. roku możemy również zobaczyć hybrydę HomePoda z AppleTV, wyposażoną dodatkowo w kamerę FaceTime. Urządzenie ma być uzupełnieniem linii sprzętów smart home oferowanych przez Apple i rywalizować z takimi produktami, jak np. Amazon Echo Show.

Podsumowanie

Jak widzicie, w 2023 r. czeka nas sporo ekscytujących premier od Apple. Jeżeli do powyższej listy dołożymy nowe iPhone’y 15 (również w wersji “Ultra”) oraz zegarki Apple Watch, to okazuje się, że Apple rzeczywiście planuje zasypać nas swoimi nowymi produktami. Szkoda tylko, że ostatnio tak drogimi.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: