To może być hit – Apple pracuje nad MacBookiem ze składanym ekranem 20,5″

Łukasz Bernaczyk   2 lutego 2023

Znany ekspert globalnego rynku wyświetlaczy – Ross Young, posiadający bardzo dobre kontakty w łańcuchach dostaw Apple twierdzi, że firma z Cupertino ma zamiar wprowadzić do sprzedaży laptopa ze składanym, olbrzymim ekranem 20,5 cala i wyświetlaną w dolnej części klawiaturą i gładzikiem.

berrolia

MacBook ze składanym ekranem 20,5″

Niedawno w sieci zawrzało po informacji analityka Ming-Chi Kuo na temat składanego iPada, który miałby trafić na rynek już w przyszłym roku.

Do tych informacji ustosunkował się między innymi Ross Young, znany ekspert rynku wyświetlaczy, który w przeszłości wielokrotnie podawał sprawdzone informacje na temat przyszłych produktów Apple.

W komentarzu do tweeta Marka Gurmana z Bloomberga Young napisał, że nie posiada żadnych informacji na temat premiery składanego iPada w 2024 r., natomiast słyszał o intensywnych pracach Apple nad laptopem z elastycznym ekranem o przekątnej 20,5 cala.

Ekspert podtrzymuje więc to, o czym informował już niemal rok temu – podawał wtedy, że Apple rozpoczęło bardzo wstępne rozmowy z producentami elastycznych ekranów w sprawie stworzenia dużego, składanego ekranu przeznaczonego dla urządzenia zupełnie nowego typu. Mowa o wyświetlaczu o średnicy około 20 cali.

Jak twierdził Young, w formie pół-złożonej takie urządzenie byłoby laptopem z nie największym wyświetlaczem, ale jednak z pełnowymiarową klawiaturą ekranową, natomiast po rozłożeniu funkcjonowałoby jako wyświetlacz, np. dodatkowy monitor, do którego można by było podpiąć zewnętrzną klawiaturę.

Taki MacBook i iMac w jednym. Być może równocześnie także iPad. Możliwości są naprawdę spore.

W zeszłym roku Young przewidywał rok 2026 lub 2027 jako datę premiery MacBooka ze składanym ekranem, natomiast teraz zrewidował swoje prognozy i podaje, że urządzenie może trafić na rynek już w 2025 roku.

Zobacz, jak mogłaby wyglądać hybryda MacBooka, iPada i iMaca, nad którą podobno pracuje Apple (wideo)

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: