Apple Music na wybranych głośnikach Sonos od teraz z obsługą dźwięku przestrzennego z Dolby Atmos

Łukasz Bernaczyk   3 kwietnia 2023

Do niedawna słuchanie muzyki za pośrednictwem Apple Music w dźwięku przestrzennym z Dolby Atmos było możliwe wyłącznie na urządzeniach firmy z Cupertino oraz na niektórych urządzeniach z systemem Android. Teraz sytuacja ta uległa zmianie, gdyż Sonos wprowadził obsługę tego formatu na swoich wybranych głośnikach. Zobacz, które produkty Sonos obsługują Spatial Audio z Dolby Atmos.

berrolia

Głośniki Sonos z Apple Music w dźwięku przestrzennym

Niespełna dwa lata temu Apple wprowadziło do Apple Music format dźwięku przestrzennego z Dolby Atmos. Niestety możliwość odtwarzania muzyki w tym formacie ograniczona była do produktów firmy z Cupertino, takich jak iPhone, iPad, Mac, słuchawki Beats i AirPods oraz wybranych urządzeń z Androidem przez aplikację Apple Music.

Listę wszystkich urządzeń Apple wspierających dźwięk przestrzenny z Dolby Atmos znajdziesz tutaj.

Na początku marca tego roku, podczas prezentacji głośników Era 100 oraz Era 300 Sonos zapowiedział, że pracuje z Apple nad wprowadzeniem dźwięku przestrzennego z Dolby Atmos do swoich głośników.

Teraz firma oficjalnie potwierdziła, że prace te zostały ukończone i użytkownicy wybranych głośników Sonos mogą cieszyć się Spatial Audio z Dolby Atmos podczas odtwarzania muzyki z Apple Music.

Głośniki Sonos obsługujące Apple Music w dźwięku przestrzennym z Dolby Atmos:

Do prawidłowego działania dźwięku przestrzennego Apple wymagana jest najnowsza wersja aplikacji Sonos, a o odtwarzaniu danego utworu z biblioteki Apple Music w formacie przestrzennymi informuje ikona Dolby Atmos ukazująca się poniżej paska postępu odtwarzania.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: