Raport: watchOS 10 z “dużymi zmianami interfejsu”, w przyszłym roku Apple Watch z większym ekranem

Łukasz Bernaczyk   3 kwietnia 2023

W swoim najnowszym newsletterze “Power On” Mark Gurman z Bloomberga podaje najnowsze informacje na temat Apple Watcha oraz systemu watchOS 10. Według redaktora, w tym roku możemy liczyć na poważne zmiany w interfejsie systemu watchOS 10. lecz na minimalne uaktualnienia sprzętowe samego zegarka. W przyszłym roku sytuacja będzie odwrotna.

berrolia

watchOS 10 ze “znaczącymi zmianami” interfejsu użytkownika

Mark Gurman raczej nie ma w zwyczaju upubliczniania niesprawdzonych informacji na temat produktów Apple. Jego słowa trzeba więc traktować poważnie, a te wskazują na duże zmiany w systemie watchOS 10, który zadebiutuje już 5 czerwca, na konferencji WWDC 2023. razem z iOS 17 i nowymi wersjami pozostałych systemów operacyjnych z Cupertino.

Według redaktora Bloomberga, watchOS 10 ma przejść “znaczącą” rewolucję jeżeli chodzi o interfejs, co powinno ucieszyć wszystkich użytkowników zegarków Apple.

watchOS to bardzo stabilny i mocny system operacyjny, któremu co roku przybywa kolejnych nowych funkcji, jednak większej zmiany pod względem samego wyglądu nie przeszedł od wielu lat.

Znaczące zmiany w interfejsie z pewnością wprowadzą spory powiew świeżości do zegarków Apple.

Apple Watch Series 10 z większym ekranem

Jak podaje Gurman “znaczące” zmiany w interfejsie tegorocznego watchOS 10 mają częściowo zrekompensować brak istotniejszych zmian sprzętowych w Apple Watch Series 9, którego premiera spodziewana jest we wrześniu.

Większa aktualizacja hardware’u Apple Watcah ma wydarzyć się w 2024 r., kiedy to – według Gurmana – Apple Watch otrzyma ekran o jeszcze większej przekątnej. Czy będzie to wyświetlacz miniLED? Z innych przeciwków wiemy, że Cupertino już od pewnego czasu planuje zastosowanie takiego panelu w swoim zegarku, ale najnowsze doniesienia wskazują, że może się sto stać dopiero w 2025 r.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: