Raport: iPhone 15 Pro Max pobije rekord – będzie miał najcieńsze ramki na rynku

Tomek Czech   19 kwietnia 2023

Od dłuższego czasu wiemy, że iPhone 15 Pro i 15 Pro Max mają mieć znacznie cieńsze ramki wokół ekranu niż ich poprzednicy – obecne modele 14 Pro i 14 Pro Max. Z najnowszego przecieku wynika, że z tegorocznych flagowców – iPhone 15 Pro Max – będzie posiadał najcieńsze ramki spośród wszystkich smartfonów obecnych na rynku.

berrolia

iPhone 15 Pro Max z najcieńszymi ramkami na rynku

Od wielu miesięcy z różnych wiarygodnych źródeł słyszymy, że tegoroczne modele “pro” będą posiadały cieńsze ramki wokół ekranu od modeli “pro” z serii “14”. Niedawno 9to5Mac udostępniło rzekomo oficjalne schematy CAD iPhone’a 15 i 15 Pro Max, z których wynikało, że większy, 6,7 -calowy “Max” będzie miał cieńsze ramki od mniejszego, 6,1-calowego iPhone’a 15 Pro.

Teraz poznaliśmy jeszcze więcej szczegółów na ten temat – wiarygodny leaker Ich Iniverse twierdzi, że iPhone 15 Pro Max pobije rekord jeśli chodzi o najcieńsze ramki wokół ekranu smartfona i podaje ich dokładny rozmiar – mają mieć zaledwie 1,55 mm szerokości.

Tym samym pokonają obecnego rekordzistę pod względem najcieńszych ramek – Xiaomi 13, którego ramki mają szerokość 1,81 mm.

Dla porównania, ramki wokół ekranu Samsunga S22 i S 23 mają 1,95 mm szerokości, a wokół ekranu iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max – 2,17 mm.

Oznacza to, że iPhone 15 Pro Max będzie miał aż o 28% cieńsze ramki od swojego poprzednika. Z pewnością będzie to rzucało się w oczy już przy pierwszym kontakcie z tym modelem.

Z dotychczasowych przecieków wynika, że oprócz cieńszych ramek, większy iPhone 15 Pro Max będzie się różnił od mniejszego 15 Pro jeszcze dwoma elementami:

Premiera całej linii iPhone’ów 15 jest spodziewana we wrześniu tego roku.

Wszystko, co do tej pory wiadomo o tegorocznych smartfonach z Cupertino znajdziesz tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: