Raport: watchOS 10 wprowadzi nowy widok ekranu początkowego z obsługą folderów

Łukasz Bernaczyk   19 kwietnia 2023

Nadchodzący wielkimi krokami system watchOS 10 dla Apple Watcha wprowadzi nowy layout ekranu początkowego – wynika z najnowszego przecieku z wiarygodnego źródła. Nowy widok ma być bardziej zbliżony do tego znanego z iOS, z obsługą folderów włącznie.

berrolia

watchOS 10 z nowym ekranem początkowym

Informacje o nowym widoku ekranu początkowego systemu watchOS 10 podał użytkownik Twittera kryjący się pod pseudonimem analist941, który w przeszłości podawał prawdziwe informacje na temat Dynamicznej Wyspy w iPhone’ach 14 Pro 14 Pro Max jeszcze przed ich premierą, a niedawno zdradził wiele szczegółów na temat iOS 17 (zobacz tutaj) oraz nowego przycisku Action w iPhonie 15 Pro i 15 Pro Max (zobacz tutaj).

Analist941 twierdzi, że nowy widok ekranu głównego systemu watchOS 10 umożliwi łatwiejsze nawigowanie i odnajdywanie aplikacji. Ma przypominać ekran początkowy znany z iOS, z ułożonymi w rzędach ikonami aplikacji i możliwością tworzenia folderów.

Leaker stworzył wizualizację nowego widoku z folderami, ale zastrzega, że to tylko jego wyobrażenie na podstawie informacji, które otrzymał od swojego źródła.

Obecnie w watchOS mamy do wyboru dwie opcje widoku: siatka (tzw. “plaster miodu”, domyślny) oraz lista.

Nie wiadomo, czy nowy widok zastąpi jeden z dwóch obecnych, czy będzie trzecią opcją. Nie jest wykluczone, że będzie widokiem domyślnym.

Przypomnę, że kilkanaście dni temu redaktor Bloomberga Mark Gurman informował, że watchOS 10 ma przejść “znaczącą” rewolucję, jeżeli chodzi o interfejs – ma być to największa zmiana wyglądu systemu od wprowadzenia Apple Watcha na rynek w 2015 r.

Premiera watchOS 10 odbędzie się podczas konferencji WWDC 2023, która rozpoczyna się 5 czerwca.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: